Kedim 9 Aylık Erkek Ne Zaman Kısırlaştırmam Gerekiyor

Mervehhhhhh

Kızgınlık döneminde evimi kirletmesini istemiyorum.

14 CEVAP

Denizzzzzz

7 aydan sonra kısırlaştırma yapılabilir hatta yurt dışında en yaygın yöntem budur çünki kızgınlıkta kısırlaştırma yapılmaz ve bazı kediler özellikle erkek kızgınlıktan çiftleşene kadar çıkmayabiliyor çıksa bike bazen kızgınlıkta yaptıkları davranışları alışkanlık yapıp daha sonra tekrarlamaya devam edebiliyor ama en doğrusu veterinerinize danışarak yapmanız tabiki

SelinTuksal

11 aylık olunca kısırlaştırın da evinizi kirletmez merak etmeyin. ha kirletedebilir. ne yapacaksınız kirletirse

apovlitos

11 veya 12 aylık olunca kısırlaştırmalısınız.

KedimVar

10-11 aylık olsun kediniz öyle kısırlaştırın.

Miasugok
Bir de bazı kediler (nadiren) koku bırakmayabiliyor. Bunu ancak Romeo büyüyünce anlayabilirsiniz. :))

Denizzzzzz

Şu an kısırlaştırabilirsiniz

miasugok

Şuan evi kirletmiyor mu? Benim kedim de erkek bana veteriner 6-7 aylıkken idrarı ile evi işaretlemeye başlar demişti.

Mervehhhhhh

O kadar uslu ki hiç kirletmiyor oğlum ben şey duymuştum 1 yaşından önce kısırlaştırmayın acaba ne derece doğru

Mervehhhhhh

O kadar uslu ki hiç kirletmiyor oğlum ben şey duymuştum 1 yaşından önce kısırlaştırmayın acaba ne derece doğru

SelinTuksal

doğru duymuşsunuz.

miasugok

Yaa maşallah inşallah benimki de öyle olur:) veteriner altı aylık olsun gel kısırlaştırayım dedi bana ama ben baya beklemeyi düşünüyorum. Bir yaşından önce meselesiyle ilgili bi bilgin yok ne yazıkki

pinaaa

kısırlastırma zamanı gelmiş aslında gelmeden yapılmalıydı ama takip etmemişsiniz bu hayvanın değil sizin sorumluluğunuzdu ..

pinaaa

kısırlastırma zamanı gelmiş aslında gelmeden yapılmalıydı ama takip etmemişsiniz bu hayvanın değil sizin sorumluluğunuzdu ..

pinaaa

kısırlastırma zamanı gelmiş aslında gelmeden yapılmalıydı ama takip etmemişsiniz bu hayvanın değil sizin sorumluluğunuzdu ..

yasement

Idrar yollari genislemeden kisirlastirirsaniz idrar tasi problemleri ile daha cok ugrasirsiniz. Biraz daha buyumesi iyi olur.