Kedimiz Kısır Olmasına Rağmen Kızgın Hareketlee Yapıyor

Rosa99

Bugün sürekli kızgınlık döneminde gibi miyavladı 6 ay önce kısırlaştırdık, tuvaletine giriyor tüm kumu dışarı atıp kabının içinde kızgınlığındaki gibi ses çıkartıyor normaşde uyurdu bugün hiç uyumadı oyun oynuyor ama agresif sebebi ne olabilir

6 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Kediniz idrar esnasında bu sesi çıkarıyorsa acıdan miyavlıyor olabilir. Acilen böbrek fonksiyonlarına ve idrar yollarında dair testler yaptırın lütfen. Sebebi bu olabilir.

Faraza eğer sebebi bu değilse, şunu söyleyebiliriz: Kediler (özellikle geç kısırlaştırıldıklarında) kısırlaştırıldıktan bir süre sonra da bir davranış bozukluğu olarak kızgınlıktaki hareketlerini tekrarlayabiliyorlar bir müddet. Zamanla terk edecektir.

Bu ikinci ihtimaldi. Her halükarda idrar yollarıyla ilgili bir test yaptırabilirseniz çok iyi olur. Gelmiş geçmiş olsun.

theyusra

kedinizin sağlık problemi var lütfen veterinere gidin.

Rosa99

Bugün yaptı önceden böyle bir şeyi yoktu mutlaka veterinere götüreceğim

Mia2021

Bı arkadaşımın da öyle olmuştu kisirlastirmisti kedisini sonra yine böyle değişik hareketler yapıyordu biraz gözlemledi sonra veterinere gitmişti operasyonu başarılı olmamış öyle söylemiş çok bilgim yok ama öyle anlatmıştı yani Kisirlastirma işlemi yaptığınız yer çok önemli bence. Kimisi baştan sağma yapıyor işini

Rosa99

Kısırlaştırma yaptığımız yer çok deneyimli sokak canlarınıda kısırlaştırıyor işinin ehli ve hayvan severler sanırım idrar ile ilgili bir problem yarın kontrollerini yaptıracağıö

OZLEMTUNCA

benim dişi kedimdede aynı problem mevcut busne mart başında kısırlaştırdık ağustos başına kadar hiç problem yaşamadık ağustosda tekrar kzıgınlığa girdi davranışsaldır diyerek bekledik yine grince ameliyat olduğu doktora götürdük ultrasonla baktığında problem yok dedi ama eylül ayından beri defa oldu yine kızgınlıpa giriyor bugün farklı bri veterine götürüp horman testi yaptırdık bakalım sonuçları hafta içinde belli olur dediler çok zor bir durum