Ne Yapmam Gerek Artık Bilmiyorum

Sedabekir

Kedim minciri buradan sahiplendirme yapan bir hanfendiden sahiplendim ailem ve ben artık hazır hissettiğimiz için . Abim ve eşinin üst katımıza taşınmasından sonra mıncır evde canavar gibi karşılanmaya başladı odama koyuyorum orda uyuyor ama evde özgürce gezerdi sıkıldığını hissedebiliyorum . Geri vermek ya da atmak gibi bir amacım asla yok fakat şikayet etme tutanak tutturma gibi şeyler yaptırabilir miyim ? Ve sonuç alabilir miyim

19 CEVAP

söylediği lafları takmayın niye canınızı sıkıyorsunuz ki. Beğenmeyen gelmesin. Kendisi korkuyor diye yeğeniniz tek geldiği zamanlarda da mı kapatmanızı istiyor? Belki yeğeniniz kediyi sevecek hayvan sevgisiyle büyüyecek. Çok net tavrınızı koyun. Sonuçta kedilerin de çocuğumuzdan farkı yok. Herkes birbirinin yaşam alanına saygı duymalı. O ev kedinin yaşam alanı. Hiç aklınızdan bile geçirmeyin sokağa bırakmayı falan . Kabullenmek zorunda.

sconnie

siz onun için çocuğu kısıtlarsanız kendi konforunuzdan o çocuğun konforundan ödün verirseniz o kadın daha da tepenize biner hiç umursamayın her ikiniz de o evin birer bireyisiniz kimse için kendinizden ödün vermek zorunda değilsiniz ayrıca korkuyorsa gelmeseymiş yani bile bile geldiyse alışacak alışmak için çaba gösterecek siz de karşısında dimdik duracaksınız bu ev böyle bu evin bir bireyi de bu kedi ya alışırsın ya alışırsın diyeceksiniz

Sedabekir

Dairemizde rahatça dolaşıyor ama yeğenim bize geldiğinde odama koyuyoruz mecburen kaçar ya da yukarı gider diye . Sonra yine salıyoruz evin içine ama içim rahat etmiyor hiç

KMBerk

Olumsuz olmak istemem ama aile için de şikayet, tutanak gibi olaylar maalesef daha kötü yerlere gidebilir, insanları tanıyamıyorsunuz. Eğer yengeniz size günde 1-2 saat kadar geliyorsa kedinin kapatıldığı odayı kediye göre ayarlayabilirsiniz. Kedinin eşyalarını orada toplarsınız, mesela pencere kenarına yatağını attığınızda oradan dışarıyı seyredebilir, oyuncakları varsa oynayabilir. Fakat uzun süreli geliyorsa aklıma bir çözüm gelmiyor maalesef. Belki hep beraber oturup bir çözüm aramak daha mantıklı olabilir.