Dışarıda Sokak Kedisi Buldum Sahipli Olup Olmadığını Nerden Bilebilirim

Patili_1

Dışarıda bağıran hemen hemen 2-3 aylık bi kedi buldum yemek vermek için evimin onune çağırdım yemek verdim ve eve gelmek istedi şuan kapida duruyor eve alayım dedim ama kendi kedim izin vermiyor birbirlerine zarar veriyorlar.Abime kediyi attım onun alabilme imkanı var mı dedim şuan tam belli değil ev arkadaşlarına da soracak ama büyük ihtimalle alır.Suan eve girmek için kapıda bağırıyor eğer abim almak isterse en fazla 1 haftaya gelir onu nerede tutabilirim başkasının almaması için bu arada kedide tasma vb hiçbirşey yok dışarıda buldum dışarıda kar var ama güneşli o yüzden eve almadım daha

5 CEVAP

Patili_1

Eve alamıyorum hem kedim hem annem izin vermiyor ilk baş al bi bakalım fln dedi içeri girdi koridorda birbirlerine zarar verdiklerinde dışarı çıkarmak zorunda kaldım

edadnmzr

Kedinin sahibi olduğunu anlayamazsınız maalesef. Benim kedim de böyleydi. Şu an bu yazdıklarınız aynı bizim hikayemizi anlatıyor. 3 aylıkken dışarıdan aldım insanlara çok alışkındı. Bana da sırnaştı peşimden ayrılmadı eve kadar girdi. Mahallemizdeki herkes kedimi tanıyormuş. Şu an 1.5 yaşında gördüklerinde hala tanıyorlar :)

O bulduğunuz kedinin de öyle olduğunu düşünüyorum açıkçası, tasma falan da yoksa zaten bulmanız imkansız. Anca çip taktırdılarsa sorgulatıp bulabilirsiniz sahibi var mı yok mu diye. Şimdilik kediyi nerede tutabilirsiniz bilemiyorum 🤷🏼‍♀️ Abiniz neden hemen almadı?

Patili_1

Daha almadı değil abim şehir dışında bu nedenle daha alması mümkün değil alip almayacağı da çünkü çalışıyor ve kedi sabahtan akşama kadar evde duracak günün yarısından fazlasını bu nedenle birax kararsız ama alana kadar bizde kalmasını istiyoruz ama eve alamıyoruz napabiliriz?

edadnmzr

Anladım, kedinizin şu an o yavruyu istememesi çok normal ama zamanla alışıyorlar. Yavru kediyi abiniz sahiplenirse çok yalnız kalamaz bu arada. İsterseniz çevrenize sorun veya burada falan paylaşın sahiplendirin. Ya da 1 2 hafta alışma süresi olacak kendi evinize alırsanız. Annenizi ikna etmelisiniz bu durumda da :) ama şu an dışarıda olup onu nasıl bulursunuz ve nerde tutabilirsiniz bilmiyorum

Patili_1

Tutmak mesele değil hemen geliyor ztn kapımızın önünde duruyor ama eve gerçekten alamam geçen de bodrum katimizda bir kedi yavruları evde baktık 2-3 hafta evde durdu ama bir türlü alışamadılar eve de almak şuan istemiyorum sadece duracaksa odamda 1 haftalık durabilir 2.kediye kendim de bakamam abime vermek için bir hafta eve alacaktık ama kedimiz durmuyor benim odamda kalsa diye düşündük kedim kapıları tırmalıyor çok huzursuz oluyor o yüzden şuanlik birşey yapamıyorum