Kısırlaştırma Sonrası Su Ve Mama

mommymercury

Operasyondan kaç saat sonra su, kaç saat sonra mama vermeliyim?

4 CEVAP

Rosa99

6-8 saat sonra verilmesi uygundur benim kedimin öğlen 12 de işlemleri bitmişti akşam 8 gibi vermiştik mamasını zaten anca kendine gelir anestezi den dolayı, ertesi güne kadar iştahsız olabilir endişelenmeyin

NorthNight

Yaklaşık 8 saat yeterli. İlk 2-3 gün yaş mama ile besleyin. Anestezinin etkisiyle kabızlık yaşanabilir.

reinefee17

Ben kedime akşam 8 gibi su ve yaş mama vermiştim daha on gün oldu kısırlaştıralı yaş mamanın yarısını verdim ama sizde fazla mama vermeyin sindiremeyebilir ertesi gün normal hayatına devam eder geçmiş olsun

Aliye87

Merhabalar,
Her doktorun talimatları bu konuda farklı olabiliyor, bazen uygulanan anestezi türüne göre de değişiyor. Kedim gaz anesteziyle olmuştu. Uyandırılıp bana teslim edildiğinde eve götürür götürmez su verebileceğimi söylemişlerdi mesela. Eve geldikten 2 saat sonra da ilk yaş mamasını vermiştim.
Ameliyatı yapan veteriner size muhakkak bu konuda bir açıklama yapacaktır. Onun talimatlarını dikkate alırsınız.
Çok çok geçmiş olsun 🙏