Otizmli Ya Da Down Sendromlu Çocuklu Eve Kedi Sahiplendirmek Güvenlimidir?

Sedi3

Merhaba. Ben otizmli ya da down sendromlu çocuklarla kedilerin ilişkisini araştırıyorum, edindiğim bilgiler benim için yeterli olmadı, bide size sorayım dedim, ne düşünüyorsunuz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler♡

2 CEVAP

NorthNight

Kesinlikle desteklediğim bir durum, o özel çocukların bir hayvanla büyümesi onların duyusal motor gelişimleri için oldukça olumlu etki yaratıyor. Down sendromlu çocuklar zaten sevgi dolu adeta melekler. Otizm ise çeşidine göre değişmekle birlikte, bir çoğunun diğer çocuklardan hiç bir farkı yok. Yani otizm bi eksiklik yaratmıyor çoğunda buna örnek Dr Oytun Erbaş kendisi otizmli , ama çok başarılı bir iş ve sosyal hayatı var.
Onların hayvanlarla mükemmel arkadaşlık kuracağına inanıyorum. 🤍

benim kız kardeşim atipik otizmli biz birazda onun için sahiplendik oğlumu ilk başta yadırgadılar birbirlerini ama şuan o kadar güzel anlaşıyorlar ki anlatamam çete gibiler biri yaramazlık yaparsa diğeri gözetmenlik yapıyor öyle söyliyeyim ve kardeşim 3 yaşında öyle söyliyeyim resmen birbirleriyle yarışıyorlar 😂😂😂😂