İnsanlar Hayvanlara Karşı Ne Zaman Bu Kadar Merhametsiz Oldu

emre536

Son günlerde çıkan pitbull saldirisi haberleri altında hayvanlar için yazilan canice yorumlar beni çok üzdü ve üzüyor yorumlar çoğunluğu öyle bir hal almiski hayvan sevgisi ve insan sevgisi savaşı olmuş resmen , tüm köpekleri toplatmak isteyen mi ararsınız , hayvan severler nerede sesiniz çıkmıyor diyen kişileri mi arasiniz , şu hayatta sevmedigim bir cümle var benim önce can sonra canan işte bu cümleden nefret ediyorum hiçbir zaman önce kendimi dusunen bir insan olmadım olmayacagimda , pitbull saldirisinda hayvanların bir suçu yok aslinda o yavrucagi köpek yaralamadi onu bu hale getiren o hayvanı üreten ve kendi gibi vahşice yetiştiren psikopatca yetiştiren insanlığını unutmuş insan adı altında birileridir . Üretimi yasaklanmalı Kendi zevkleri için horoz dovusturen insan kılıklı bireylerde buna bir örnektir. Tüm köpekler toplantılsin , vb canice yorum yapanlar Allah'ın hayvanlar üzerindeki ayetlerini hiçe saydiklarini unutmasınlar .

7 CEVAP

duman_cat_world

Kesinlikle... Gün gelecek konuşacaklar. Bu masum canlara zulmetmeyelim... Milletimiz sözde Müslüman ancak daha İslam dininde bu canlara eziyet etmenin günah olduğunu bilmiyor lar... Allah ıslah etsin, ne kadar barbar ve bencil bir ırk olduk şaşıyorum..

duman_cat_world

BU DÜNYADA SADECE INSANLAR YOK ! Bunun farkına varmamızın vakti geldi de geçiyor bile.

Renklipati

Bazan kurduğum cümle var sürekli bunu dedim,yardım edeceksiniz hayvanlara edin masum ağzı dili ve zararı yok..insanlara yapılan iyilik bir gün nankörlükle sonlanıyor 40 iyilik yap 1 kere yapma,ne iyilik yaptın oluyor..o yüzden hayvanlara merhamet bana göre insanlardan daha değerli en azından yedikleri bir kap mamayı unutmuyor sana sığınıyor...

emre536

Pitbull Üretimi yasaklanmalı ve sadece sokaklarda başıboş dolaşan yasaklanmis pitbullar toplatılip daha yaşanır bir yere goturulmeliler insanlarda zarar gormesin yine insan kılığındaki kişiler yüzünden üretilen ve vahşice yetiştirilmiş olan bu masum hayvanlarda zarar görmesinler

simbakedi

kimse demiyor ki bu köpekler sokakta nasıl bu kadar saldırgan, sahipli köpek nasıl saldırabilir vs. biz niye isteyelim bir insana bir hayvan zarar versin. aynı şekilde hayvana da insan zarar vermesin. sokaktaki başı boş köpek insana saldırıyorsa suçlusu devlettir. o köpek evet barınakta olsa daha iyi, ama düzgün şartlarda inşa edilmiş, doğru düzgün maması, sağlık hizmetleri sağlanacak bir barınakta. şu an barınaklara kapatılsın diyen 1 kişi bile hayatında barınak görmemiştir. aynı şekilde sahipli köpek saldırdıysa suçlusu sahibidir. ya zapt etmeyi bilecek ya da düzgün eğitecek. eğitmek dediğim de bu agresyon davranışları. pitbull, cane corso gibi ırklar yurt dışında bebekli ailelerin en çok tercih ettiği ırklardan, nedeni ise doğru eğitimde koruma köpeği olmaları. korumayı da etrafa saldırarak yapmıyorlar. ama bizim ülkemizde nerede it kopuk var onların elinde bu cinsler. ne hayvan satışını durduruyorlar, ne satılan kişilere denetleme yapılıyor. sonra da hayvanlara suç buluyorlar. hayvanları suçlayan insnaların kuş kadar aklı yoktur. iradesiz canlıları böyle vahşice eleştirip cezalandırmak isterken dönüp ne devlete ne de kendilerine bakmıyorlar.

İnsanlar o kadar merhametsiz ki.. Bir kadın köpek besleyen birine "zehir atıcam mamalarına" diye bağırıyor. Şimdi bu kadın insan sevse, çocuk sevse ne olur ki? Bir canlıyı öldürebilmeyi bu kadar kolay söyleyen biri iyi kalpli olabilir mi? 😞
Bazen gerçekten dayanamayacak gibi oluyorum, iki gündür çok üzgündüm. Bugün biraz toparladım, twitterda sokak hayvanları ile ilgili taglere destek verdim, sokağımdaki kedilerimi besledim. Ben elimden geldiğince düşkün durumda olan her insana, her çocuğa ve her hayvana yardım etmeye devam edeceğim, bizi yıldırmalarına izin vermemeliyiz. Hele de böyle bir dönemde hayvanseverler olarak hayvanları korumalı ve gücümüzü göstermeliyiz 😞😞"Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler (Allah ve melekler) de size merhamet etsin"

Palyaco

Pitbul bence uretimide beslenmeside yasaklanmalı ve saten yasak sahiplenmek isteyenlere en ağır ceza verilmeli çünkü pitbull u sadece vahşet yapsın diye besliyorlar cok cok üzüldüm çocuğa