Kedim Kızgınlığa Girdi

Pamukkkg

Merhaba kedim kızgınlığa girdi 8 aylık dişi 2 gündür çok yorulduk hem kedim hem de ben onu o şekilde görmek çok canımı sıkıyor iştahı kesildi uyumuyor yürümüyor bile sürekli yerlerde sürünüyor:( bu süreci daha sakin atlatabilmemiz mümkün mü kaç gün daha sürer tecrübelerinizi paylaşır mısınız

5 CEVAP

vodootrela

Maalesef bu konuda hiçbir şey yapmasanız daha iyi. Kızgınlık dönemi bittikten sonra kısırlaştırmanız en sağlıklısı olacaktır.

Phoenix3

Çiftleştirmek istiyorsanız 1 yaşını bekleyin. Bu kızgınlık zamanını oyunlarla yorarak atlatabilirsiniz. Çiftleştirmek istemiyorsanız da kızgınlık bittiği zaman kısırlaştırın. 4-5 gün falan sürüyor bildiğim kadarıyla.

NorthNight

Oyun oynatarak biraz enerjisini atmasını sağlayın. İşeme durumu olabilir bazı eşyalara dikkat edin. Ortalama 8 gün kadar sürüyor kediden kediye 1-2 gün değişebilir.

izmirle

Kısılaştırmak istemiyorsanız y da çiftleştirmek Hormon iğnesi yaptırabilirsiniz fakat pek tavsiye edilmiyor. İğneyi yaptırırsanız sonraki kızgınlık dönemini 3 4 ay öteleyebilirsiniz.

Pamukkkg

Teşekkür ederim arkadaşlar çiftleştirmeyeceğim gelişimini iyice tamamlamak adına 1 yaşına kadar beklemek istedim.