Kedinizin Ateşini Ölçüyor Musunuz?

miasugok

Kediler için termometre var mı acaba ben bulamadım da:( veterinerler ne kullanıyor ki? Acaba temassız bebek termometrelerinden alsam doğru sonucu alır mıyım?

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

veterinerler poposundan ölçüyor (en azından köpeklerinkini)

Kopek_sever

Ateşin nereden ölçüldüğünü biliyor musunuz?

SelinTuksal

kedilerinkinide aynı şekilde ve insanlar için olanlar kullanılmıyor olabilir.

Kopek_sever

Evet poposundan ve bu hiç hoş değil hayvan inliyor

miasugok

İnternette poposundan ya da ağzından yazıyor ama oğlum çok hareketli :( o bebek termometreleri 2 sn de ölçüyor ama doğru sonuç alır mıyım bilmiyorum. @cotontzu_siri normal bildiğimiz termometrelerden kullanıyorlar değil mi insanların da ateşini ölçenlerden?

miasugok

Google a yazdım kediler için ateş ölçer diye ama hiç ürün çıkmadı karşıma bakalım inşallah kullanan çıkar

miasugok

Ağzından da ölçülebilir yazıyordu internette. Yalnızca anal yoldan ölçülüyor olsa bile ateş insanlar için de hayvanlar için de ağır bir semptom ölçmek zorundayız diye düşünüyorum. Bu gece kedim aşırı halsiz. Yarın da böyle devam ederse veterinere götüreceğim ama eğer ateşini ölçebilseydim aciliyeti olup olmadığını az çok anlar direk götürürdüm. O yüzden evde ateşini ölçmeyi öğrenmeyi düşünüyorum.

Kopek_sever

Bence şimdi götürün

miasugok

iştahı yerinde suyunu da içiyor çok şükür biraz halsiz diye veterinere muayenehane açtırmak aşırı pimpirikli bir hareket olur daha ciddi sorunlar olursa allah korusun adam beni ciddiye almayacak artık