Kedim Kakasını Bulastiriyor

catkittycat

kedim 10 aylik olmasina ragmen hala kakasini patisine bulastiriyo fark etmeden ustune basiyo bu sorunu nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim

3 CEVAP

nisacar

Daha büyük bir kaba geçerseniz ve kumunu 7 cm’den az koymaz, düzenli olarak temizlerseniz sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Minigimmm

Bizimki 1 buçuk yaşında ve arada malesef benimkide bulaştiriyor patisine çünkü çiş için derin kaziyor ama kaka icin yer acmiyor yer acmadigi icinde üstünü kapatmayi tam beceremiyor bazen kumu atarken ya kakasi baska tarafa düşüyor diger patisiyle basiyor yada ustunu kapatmaya calistigi patisi değiyor. Bu aralar şunu farkettim kalin taneli kumda kapatmaya calisirken daha cok sikinti yaşıyor gibime geldi. Ustunu tamamen kapatmaya calisiyor cok uğraşıyor. Ince taneliyi atmak kolay oluyor ustunu rahat kapatiyor ve hemen cikiyor ama kalin taneli onu daha cok ugrastiriyor. Sizde ince taneli kum deneyebilirsiniz belki cozum olabilir

Gimlihanim

@nisacar a katılıyorum. Kumu az geliyor olabilir. Kum kabının tabanından en az 7-8 cm yükseklik öneriliyor. Ya da belki kum kabı küçük geliyordur. Daha büyük kum kabına geçerseniz belki de sorun çözülür.
İkisi de değilse ancak beceriyordur çocuk. Yapacak bir şey yok. 🤷🏻‍♀️