Kedim Kavgada Yaralandı

nohut123

sokağımda beslediğim bir kedim var. bir gün sabah gördüğümde kafası bu şekildeydi. ne olduğunu anlayamadım ama fotoğrafı gösterdiğim birkaç kişi muhtemelen başka bir hayvanla kavga etmiştir dedi. bir insanın böyle yaptığını düşünmüyorum çünkü insanlardan çok korkuyor ve kaçıyor. bana da pek yaklaşmıyor.

sizce bunun nedeni nedir? ve kendi kendine iyileşir mi? dediğim gibi ona dokunmama, çok yaklaşmama izin vermiyor ve maalesef onu tedavi etmeme de izin vermez :(

4 CEVAP

Cubik

İster kedi yapmış olsun ister mantar, veterinere götürün

edadnmzr

Mantar gibi duruyor aslında kavgadan daha çok. Mantar tedavisi uygulanması lazım. Veterinerin görmesi şart, umarım imkanınız vardır 🥺 bazı klinikler sokak kedisi diyince fiyatın yarısını karşılıyor bu arada onu da söyleyeyim işinize yarar 🙏

Renklipati

Kediler de yapmış olabilir fakat okadarda kendini korumadan durmazdı diye düşünüyorum,mantarda olabilir tüyleri dökülmüş kaşımış enfeksiyon kapmista olabilir..benimde vardı sokakta boynunda yara olmuştu oda hiç yaklaştırmıyordu imkanınız varsa öyle mama yerken yada ödül maması ile kandırırken, dr animol sprey sıkıyordum,günde 3 kez o baya toparladı iyileşti..birgun de bir ark.yardım etti bir büyük kumaş attık üzerine tuttu o ben batikomlada temizledim kurtuldu..bunun durumu biraz daha kötü kendi kendine zor geçer enfeksiyon kapar daha da ilerler

diloraaam

yara çok derin görünmüyor crystalin veya cleapetsprey gibi kullanabileceğiniz birşeyler varsa üzerine püskürtebilirsiniz en fazla, zamanla kendi kendine iyileşir gibi duruyor benim beslediğim kedide daha kötüsü vardı iyileşti.