Kabusta Gibiyiz?Suzionline'da Gördüm Köpekleri Tüfekle Vurmuşlar?

pisiannesii

Çıldırmak üzereyim, resmen katliam yapacaklar. Nasıl durduracağız, nasıl koruyacağız bu canları? Ağlamaktan gözlerim şişti.

15 CEVAP

pisiannesii

önce gözlerine zarar verilen köpek şimdi tüfekle vurulan köpek! Yeter ya bu ne çıldırıcam! Biz daha çok covidler, çok dogal afetler görürüz. Hayırsızada katliamından sonra olan deprem bir uyarıydı ama insanlar anlamadı. Allah sessiz kullarımı koruyun demiş ama insanlar eziyet ediyor!

pisiannesii

twitterında gördüm. ve hala "iyi olmuş yapanın ellerine sağlık"diyenler var. ağlamamı durduramıyorum bu mudur geldiğimiz durum?

Minigimmm

Toplumumuzda eskiden beri süregelen hayvanlara karşı merhametsizlik sevgisizlik vicdansizlik var ve zaman geçtikçe insanlar daha da çirkinleşiyor. Daha kotu gunler bizi bekliyor cunku insanlar kötüyü çirkini pisliği tercih ediyorlar. Malesef ki bu toplumda hayvan sevgisi hiç yok. O yuzden çoğumuzda hayvan kedi köpek korkusu oluyor ailelerimizden atalarimizdan geçiyor bizlerede. Bir çocuğa herşey küçükken aşılandığı gibi hayvan sevgiside aşılanmali kesinlikle. Ben miniği sahiplenene kadar kedilerden kopeklerden ödüm kopardı ama miniğim o güzel ruhuyla küçücük bedeniyle tüm korkularimi geride birakmami sağladı onunla yendim korkumu kimi korkar uzak durur hayvandan, hayvan sevgisi nedir bilmez hayvan duygusundan anlamaz hissetmemiş yaşamamıştır çünkü, kimiside var ki vicdandan yoksun büyütülmüştür vicdan denen o olgudan doğdugu evde ve kendi ruhunda zerre yoktur sonuçlarıda bu tür igrenclikler olur. Daha bugün youtubede izledim kadının teki sokağındaki kediye köpeğe işkenceler ediyormuş bir kediyi sopayla vurmaktan sakat etmis evinin camindan kaldirimdaki kopegin ustune kaynar su döküyor falan allah kuran kitap bilmez olmuşlar. Lafa gelince de en çok dinden bahsedenler onlar gibileri olur ama yaptıkları igrencliklerin hesabini düşünmezler. O agzi var dili yok canların ne zarari var da bu tür muamele görüyorlar. Yazik günah... bu tür videolar izledikce etrafta bu tarz insanlarin düşüncesizce yaptiklari hareketleri gördükçe bu çağdan bu zamandan midem bulanıyor. Geçen gün kardeşim dışarda bir kediyi titrerken görmüş hemen bir petshoptan yaş mama almış kedinin önüne koyarken adamin tekide "verme verme ne anlar o yemez" demiş. Kardeşimde diyo ki 3 kediyi besledim yas mamalarla 3 üde açlıktan bagiriyodu mamayi görünce. Simdi bakiyorsun adamin cebinden çıkmamış para, kendi zahmet edip gidip almamis, kendisi uğraşmıyor, baskasi veriyor mamayi ama ona bile laf ediyor. Cunku bir canli olarak gorulmuyorlar ihtiyaclari olabileceği düşünülmüyor hayvan sevgisi yok. Bu zihniyetteki insanlarla dolu etrafimiz. Biz kedi sahiplendik bizim bir parçamız canımız kanimiz oldu bir hayvan olarak görmüyoruz tipki bir bebek bir cocuk bizim icin. Yalniz sahiplendigimiz gunden beri akrabalarimizdan abuk subuk laflar duyuyoruz artik bizim evimizde bir bardak su bile icilmezmis, evimize toplasan bunca zaman 2 kere bile gelmemiş insan kalkip ben bir daha size gelmem kediniz olmasaydi iyiydi dedi mesela. Baksan her gun durumunda ayet hadis paylaşır ama yaşayışı paylastiklarina hiç uygun değil kediye karşı peygamber efendimizin duruşu bellidir ama cogu insan iyy pistir haramdir nankordur şöyledir böyledir der. Bu dunyanin elbet bir sonu var onlarda dile gelip elbet kendilerine yapilanlarin hesabini soracaklar.

mommymercury

Ülkemizde hayvan hakları için yeterli ve caydırıcı cezalar bulunmuyor ne yazık ki. Umarım buna sessiz kalan herkes cezasını çeker, umarım daha fazla can acı çekmez.

Haberlerde sürekli köpek saldırdı köpek parçaladı haberleri var. Lanet medya empoze etmeye çalışıyor nefreti. Yapılan zalimliği hakmış gibi gösteriyor. Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun. Şu ülkeden nefret etmemek için bir tane sebep bulamıyorum ya.

pisiannesii

o kadar üzgün ve hayal kırıklığına uğramış durumdayım ki...

edadnmzr

İnanamıyorum ya Allah kahretsin hepsini

mrvcbcgl

İnsanlar hayvanlara insanlara ve doğaya eziyet ettiği surece basimizdaki belalar son bulmayacak vicdan ve ahlak duygusunu ülkece kaybediyoruz.🥺

mrvcbcgl

Onlara kalkan eller kirilsin Allah cezalarını versin . yavrularım benim...

Warriorsans

Çok vicdansız bir topluma dönüştük. Nasıl bir insan bir hayvana zarar verebilir yada öldürebilir aklım almıyor. Ben bir canı daha yaşatmak için bir taraflarımı yırtıyorum ya ayıptır söylemesi kaç kez aç yatağa girdim. Sonuçta bir can daha yaşayacaksa biraz aç kalmamın ne gibi bir zararı olabilir ki diye düşündüm… şimdi bu olanlar çok canımı yakıyor. Allah sonumuzu hayretsin. O kadar tahammülüm kalmadı ki kafayı yicem. Dün adamın biri karşıda marketten bir şeyler alıyordu köpeği de gelmiş bizim kapının önüne yuva yaptığımız anne kedi ve yavrularına saldırmış yavrular allahtan kaçmış saklanmış anne kedi de annelik iç güdüsüyle köpeğe karşı gelmeye çalışmış. 1 dakika geç kalsam ölecekti anne hemde hamile. Kedi 2 saat kendine gelemedi bu sabah da baktım yavrularını taşımış bizim üst kata ama orada da anneannem rahat bırakmıyor 🤦‍♀️ Köpeğin Sahibinin umurunda da değildi kim bilir nasıl yetiştirdi zaten köpekciği.

duman_cat_world

Osmanlı döneminde bile insanlar kuşlara yuva yapar, kedilerine köpeklere yemek verirlermiş... O zaman bile bir merhamet duygusu söz konusu. Ancak biz bu duyguyu kaybettik sayılır ! Üzgünüm ama öyle, Allah’ın uyarılarını dahi algılayamayacak kadar körüz, ahirette nasıl hesap vereceğiz acaba. Ben bu tarz paylaşımları da hikayemde paylaştım lütfen destek verelim #sahipsizlerinsahibiyiz #sokakcanlarısahipsiz değildir bu etiketleri kullanarak paylaşım desteği verelim🙏🙏 İnsanlık ölüyor dur diyelim !!

duman_cat_world

Resmen at gözlüğü taktık ne kadar bencil, sadece kendini düşünen bir ırk olduk, aklım almıyor.

mrvcbcgl

Maalesef hiçbir canli buna layik degil acilen ev tarzı bakimi yuksek barinaklar yapılması gerekiyor sokaklarda aç dolasiyorlar herkes yardim etmiyor işkence ediyor biran önce sıcak bir yuva beslenme ihtiyaçları karsilanmali bu insanlarin zulmünden kurtarilmali biran önce #YAŞANILABİLİRDÜZGÜNBARINAKLARİSTİYORUZ.🥺

Cubik

....

Warriorsans

Çok vicdansız bir topluma dönüştük. Nasıl bir insan bir hayvana zarar verebilir yada öldürebilir aklım almıyor. Ben bir canı daha yaşatmak için bir taraflarımı yırtıyorum ya ayıptır söylemesi kaç kez aç yatağa girdim. Sonuçta bir can daha yaşayacaksa biraz aç kalmamın ne gibi bir zararı olabilir ki diye düşündüm… şimdi bu olanlar çok canımı yakıyor. Allah sonumuzu hayretsin. O kadar tahammülüm kalmadı ki kafayı yicem. Dün adamın biri karşıda marketten bir şeyler alıyordu köpeği de gelmiş bizim kapının önüne yuva yaptığımız anne kedi ve yavrularına saldırmış yavrular allahtan kaçmış saklanmış anne kedi de annelik iç güdüsüyle köpeğe karşı gelmeye çalışmış. 1 dakika geç kalsam ölecekti anne hemde hamile. Kedi 2 saat kendine gelemedi bu sabah da baktım yavrularını taşımış bizim üst kata ama orada da anneannem rahat bırakmıyor 🤦‍♀️ Köpeğin Sahibinin umurunda da değildi kim bilir nasıl yetiştirdi zaten köpekciği.