Kedi Vitamin

mrvcbcgl

Merhabalar kedim vitaminlerini yemiyor gimcat vitamin paste var yemedi sevmiyor her turlu denedim ama vitamin almasını istiyorum yararlı meyve ve sebze yoğurtla destekliyorum ama evde kedi bagisikligina uygun ve vitamin içerikli doğal tarifleriniz varsa paylaşabilir misiniz? Asla kedi paste yemiyor ama vitamin bolca vitamin almasını istiyorum bagisikligini güçlendirmek icin proplan kuzulu pirinçli mama kullaniyorum proplan yas mamasini kullaniyorum ve ödül maması ödül çubuklarıyla destekliyorum .

8 CEVAP

Lils

Kafanıza göre sürekli vitamin vermek çok zararlı zaten. Böbrekleri yorarsınız. Veteriner istemediği sürece vitamin kullanmayın. Maması ile yeterince vitamin alıyor zaten. Yaş mama olarak proplan yaş maması jöleli ve pek kaliteli değil. Schesir, gimcat, nutri feline, felicia(konserve olan), meo, vets plus gibi daha sağlıklı seçenekleri deneyin bence

mrvcbcgl

Veterinerimizde hem petshop var aşağısı yukarısı veteriner proplan mama yediği icin yas mamasini da ondan veriyor ama bakiyorum da kediler hep pastil vitamin yiyor bizimkisi 9 aylik oldu hic yemedim ama yas mamadan karşıladıklarını bilmiyordum😁 icim rahatladı kime sorsam sen neden vitamin pastili vermiyorsun diyordu bende veremiyorum asla yemiyor dedim

Minigimmm

Bu zamana kadar hep gimcat mi kullandınız belki onun tadini sevmemiş onu yemeyi reddediyordur. Cunku her kedi her macunu yemiyor sizinkide seçici olabilir. Bizimki mesela maltina bayilir ama multivitamin macununu sevmezdi zorla yedirirdim hatta elimde gorunce kaçardı. Çünkü ikisinin markasi farkliydi. Malti vetriline marka. Instagramdan da inceleyebilirsiniz guzel kalitelidir sadece kliniklere satisi var yalniz. Hic bir markayi begenmiyorsa vitamin almasi icin macun dışında baska formlari deneyebilirsiniz. Hap mesela bizde suan bagisiklik icin hap kullaniyoruz. Hap yutturabilirseniz hapla yolunuza devam edebilirsiniz. Vetriline mesela her ürününün hem macununu hem hapini yapmis hangisini tercih etmek istersen diye. Kullanip kullanmama konusunda ise ben mevsim gecislerinde kesinlikle kullanma taraftarıyım cunku evin içindeler cevre etkenlere karsi bünyeleri hassas ozellikle cins kediler hemen hasta olabiliyorlar güçsüzler o konuda.

mrvcbcgl

Bu çokta açıklayıcı olmuş gerçekten hayir hap hiç kullanmadim gimcat kullanıyordum evet sadece onuda yemiyordu 🤭

izmirle

Kaliteli bir mama kullanıyorsanız vitamin kullanmanıza gerek yok

mrvcbcgl

Mamamız kaliteli veterinerimizden alıyoruz tüy sorunumuz yok şükür parlak ve yumuşak ordan anliyorum birazda tesekkur ederim🤭

Gimlihanim

Mamanız kaliteliyse vitamin her gün verilmemeli. Hatta hiç verilmese bile olur.
Kediniz tadını sevmediyse zorla yedirmek işkence olacaktır. Başka multivitamine baksanız daha iyi olur.
Ancak dediğim gibi kedinizin bir sorunu yoksa. Veteriner önermeden vitamin kullanmanıza gerek yok.

mrvcbcgl

Yok önermedi suanlik yaş mama ile desteklemeye devam edeceğim haftada 1 kez tesekkur ederim onerilerinis icin🤭