2 Aydır Çözüm Bulamadım Lütfen

ttsieta

Dişi kedim 3 aylık. 2 aydır benimle fakat ne zaman yorgan görse çişini yapıyor. İlk zamanlar oyun oynarken kaçırdı sonra gündüzleri kumuna gece uyurken tam sabaha karşı yorgana çişini yapmaya başladı. Kumunu kullanıyor sağlık problemi yok. Beni uyandırmak istediğinde yaptığını düşünüyorum. 2 hafta geceleri başka odada yattım odama kapattım yatağın üstüne naylon örterek hiç sorun olmadı. Artık alıştı diyerek 2 gece odama döndüm 2. Gecenin sabahı yine yorgan çişli ne yapacağım :(

13 CEVAP

pinaaa

eger o yorgona idrarının kokusu sinmişse o kokuyu aldıkça çişide geldikçe oraya yapar o konunun tamamen gitmesi kedinizi ek olarak kedinizi bir kaç gece tuvalet kabı ile başbaşa kalacağı bir ortamda yatırın .. iyice nereye yapması gerektiğini anlasın ama dediğim gibi idrar kokusu tuvaleti dışında başka hiçrbir yerde sinmemiş olmalı

miasugok

Yani şimdilik bir çözüm olabilir ama o zaman da gider başka yere tuvaletini yapar belki de. Mutlaka bi bilgisi olan çıkacaktır insanlar uyuyor biraz beklerseniz yardımcı olabilirler benim yataktan inememesinden başka fikrim yok çok bi bilgim de yok :(

CARESIZLER

veterinere danıştınız mı hiç belki idrar yollarında bir problem vardır?

apovlitos

sinirlendiğini belli etmek için kızdığınız şeyleri yapabiliyorlar. başka yerlere koku bırakmak gibi. ya o yüzdendir, ya yorganda amonyak kokusu oldukça yüksektir, ya da bir hastalığı olabilir. bir de yorganı yıkarken sirke koyun kokuyu tamamen alması için. siz kokuyu almasanız da koku kalabilir.

miasugok

Yatağınız yüksekse inmekten korkuyor olabilir mi acaba? Benim oğlum da eskiden çok rahat iner çıkardı bi kaç gündür bütün yatağı turluyor ama inmeye korkuyor

ttsieta

Aslında böyle düşündüğümden yanına tırmalamalığını koydum onla inip onla çıkabiliyor direk atlayadabiliyor gidip mamasını yiyip çıkıp yorgana işiyor sürekli temiz başka yorgan denedim hiç kokusu olmayan bu da çözüm olmadı acaba yatağa çıkmasını tamamen mi engellemeliyim

ttsieta

Yaklaşık 5-6 tane yepyeni yorgan değiştirdim 2 sini de yıkadım küvette kokudan kaynaklanmıyor 2 hafta kapattım geceleri zaten yanıma gelmesine izin verince yine oldu

ttsieta

Veteriner hiçbir sağlık sorunu yok dedi yani yepyeni yorgana bile yaptı sirkeler de döktüm ama ben nasıl çözeceğim lütfen :( hep yorgan yıkadık şimdi odaya kapatıyoruz ağlıyor dayanamıyorum yatağa çıkmasını nasıl engelleyebilirim

ttsieta

Normalde de tutuyor tuvaletini oyun oynarken falan hani tutamama gibi bir şey yok ama yorganı tuvalet sanıyor

dollfacepersian

Sağlık sorunu olmadığı kan testleri ile mi yoksa dışarıdan genel durumuna bakılarak mı söylendi acaba?
Birde yorgandan yatağa koku sinmiş ve yorgan yeni olmasa da bu kokuyu alabiliyor olabilir. Yatağı da iyice sirkeli su ile sildiniz mi acaba?

ttsieta

Yatakta alez var ona kadar hiç geçmedi fakat onu da haftada bir yıkıyoruz dış durumuna bakılarak söylendi

dollfacepersian

Bence kan testi yaptırın,iyi görünüp belki bir sorunu vardır. Veterinerinizle konuşun bu konuyu bence

ttsieta

Teşekkür ederim soracağım