Kedimin Mama Kabını Falan Nasıl Yıkamalıyım

Atom5225

Arkdaşlar kargom geldi. Kum kabını, mama ve su kabını nasıl yıkmalıyım. Hacışakirle yıkasam sorun olur mu

11 CEVAP

KedimVar

Ben pril le yıkıyorum sonra da deterjan kalmadığına emin olana kadar suyla yıkıyorum.

SelinTuksal

pril bulaşık deterjanı markası değil mi ya :D herhangi bir bulaşık deterjanıyla yıkayabilirsiniz ama ben mama kabını musluğun suyunu sonuna kadar açarak tazyikli hale getirip onunla doldurup döküyorum bir kaç kere. tabi kağıt havlun ile de güzelce kirleri alıp kuruluyorum sonra. risk almaya deymez.

miasugok

Vallahi ben de prille yıkıyorum

CARESIZLER

Kedinizin mama kabını yıkayacak ayrı bir sünger kullanın ve elma sirkesiyle yıkayın. Mama kabını lütfen plastik seçmeyin her zaman CAM daha sağlıklıdır.

miasugok

Hahaha olmaz illa pril olacak:)) yani iyice duruladıktan ve çamaşır suyu gibi bariz bi kokusu kalmadıktan sonra herşey olabilir bence de

SelinTuksal

ama yine de bir risk

Paw_Paw

Aynen prill en iyisi oluyor 1 damla damlatin sonra SICAK SU ile gıcır gıcır olana kadar durulayın:)

KedimVar

İyice durulamak gerekiyor pril de. Elma sirkesi aklıma gelmemişti o da iyiymiş ama kokusunun gitmesi lazım sevmiyorlar çünkü o kokuyu. Ben de bazen sadece sıcak suyla yıkıyorum. :))

dollfacepersian

Ben duru su ile yıkıyorum mama kabını. Elma sirkesi veya doğal bulaşık deterjanı ile yıkayın bir şey kullanmak isterseniz.
Bizim gözümüzle göremediğimiz deterjan kalıntılar olabilir ve onların burnu bizimkinden hassas. Bu yüzden ben kimyasal deterjan kullanmıyorum. Kum kabını ise çok az doğal elma sirkesi ile yıkıyorum. Evde paspas yapılacak suya da sadece elma sirkesi katıyorum. Sadece banyo, tuvalet ve bizim tabaklarımızda kimyasal deterjan kullanıyorum

Cotontzu_Siri

Deterjanla yıkıyorum

GoldenOdin

Yani ben öyle prille falan yapmıyorum normal sıvı sabun ile yapıyorum gayette temiz oluyor bence hacışakirle falan yapmanız birşey olmaz