Merhaba Dişi Kedim Bir Hafta Önce Kisirlastirma Operasyonu Geçirdi.dun Dikişler Alinacakken Dikişler

Deryablabla

Merhaba dişi kedim bir hafta önce kisirlastirma operasyonu geçirdi.dun dikişler alinacakken dikişlerin patladığını gördük veteriner zimbalandi açık yarayı ve sabah akşam krem süreceğiz bir hafta boyunluk da taktik fakat ameliyat yerindeki sürdüğümüz yeşil merhem ayaklarına ve kuyruğuna bulaşıyor ve onları yalamış dili yeşildi bir sıkıntı olur mu acaba bu şekilde şeyler yaşayanlar var mı

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Çok cok geçmiş olsun 🙏Allah acil şifalar versin inşallah.
Boyunluk taktıysanız ulaşamaması gerekirdi ama, nasıl yalayabilmiş boyunluğa rağmen? Yeşil merhem konusunda veterinerinizle irtibata geçebilirseniz çok iyi olur. Bazı kremler, yalanmaları halinde hayvanlara zarar vermeyecek türdenler, bazıları ise verebiliyor Allah muhafaza. Veterinerinizle bu durumu acilen görüşmelisiniz. Tekrar tekrar geçmiş olsun.🐾

Deryablabla

Teşekkürler ilk başta boyunluk takmadı bandajladi asla yalamadi dikisini nasıl olduysa bandaji çıkarınca açık olduğunu gördü veteriner şuanda boyunluk takıyor fakat iltihap kaptı yarası tekrar açıp ameliyata alacağız diyor veteriner artık ne yapacağımı kime guvenecegimi şaşırdım iki haftada iki ameliyatı kaldıramaz bu çocuk :(

NorthNight

Ameliyattan sonra bandaj takmak doğru bir yöntem değil yara hava alamaz nem içeride kalır enfeksiyona neden olur keşke bandajı çıkarıp en başında boyunluk taksaydınız. Bi sprey şişesine batikon doldurun günde 3-4 kez bölgeye bir iki fıs sıkın kremin adını yazsanız aslında daha iyi olur, ne olduğunu bilmeden birşey söylemek zor. Veterinerinize yazın.

Yarasında dışta bir akıntı şişlik vb varmı?

Kendi kedimden örnek vereyim veterinerimiz dikişlerini çok sağlam atmıştı kedim çok uğraşmasına ve hareketli olmasına rağmen 15 günde anca sökebildi o zamana yara kapanmıştı zaten. Birde üstünü kapamıyorlar yaranın hava alması lazım çünkü. 1 haftada ne oldu da dikişleri patladı bu çocuğun? Başka bir veterinere mi götürseniz bilemedim

Deryablabla

Veteriner boyunluk önermedi ilk başta bandajladi zaten dikis atınca zimbalandi boyunluk taktırdı sonra kedi kendinde bile değildi halsizlikten nasıl açıldı hiç bilmiyorum :(baticon crytalin sikiyorum akıntı çok çok az ve 10 gündür antibiyotik alıyor iki gün sonra bitmezse akıntı başka bir veterinere götüreceğim görüş alacağım en iyisi bu sanırım