Karm Aşı Sonrası Sertlik

Merhaba dün karma aşısı olduk. Aşı yapılırken çok hırçınlaştı. Aşının vurulduğu yerde ilk bi sertlik oluştu zeytinden biraz büyükçe. Daha önceki karmada böyle bir şey yaşamadık yine aynı kişi yaptı. Yumru olduğunu söyleyince,Sonrasında veteriner eliyle masaj yaparak dağıttı. Ama hala yumru şeklinde olmasada yayvan bir şekilde sertlik var ve oraya dokundurtmuyor kedim, tıslıyor, acıklı bir şekilde miyavlıyor. Bazen kucağıma alıp hafif sarılıp kaçamayacaüı şekilde masaj yapıyorum faydası olur diye. Vet. Kendini çok kastığı için olduğunu söyledi. Önerebileceğiniz bir şey var mı acısını nasıl geçirebilirim ya da içim acıyor gece yanımda bile yatmadı , keşke aşı yaptırmasaydım bile dedim. İştahsızız bu arada bir şey yiyip içmiyor, en sevdiği yaş mamayı bile yemedi

5 CEVAP

Gimlihanim

Kuduz aşısı sonrası aşı tam dağılmadığı için bizde nohut tanesi kadar bir sertlik olmuştu. Ancak acımıyordu. Dokunduğumuzda kızım tepki vermiyordu. Kontrol ettirmişti veterinerimize aşıdan sonra dağılmayınca oluyor bazen. Zamanla küçülüp kaybolur demişti. Öyle de oldu. Ancak acıması biraz tuhaf geldi bana. Bence bir kontrol ettirin. İçiniz rahat etsin.

mrvcbcgl

Her asida mutlaka veterinerin orasini ovuşturması gerekli arada o bölgeye masaj uygulayın nazikçe her asida bu yaşanabilir umarim hemen iyi olur🥰

NorthNight

Düzenli masaj yapın, bi süre içinde emilip dağılacaktır.

Teşekkür ederim, başka yardımcı olacak biri yok mu acaba bu tarz deneyimi olan ??

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ,izin verdikçe masaj yapıyorum daha da dağılmış gibi çok sağolun.