Kısır Kedi Maması Ve Kısır Kediler Hakkında

Ugur01tr

Herkese merhaba patisever güzel insanlar;

Size soracağım ilk soru; 5 kedim var ve hepsini kısırlaştırıyorum. İlk defa kısırlaştırma yaptıracağım için hangi kısır mamasından alacağımı bilemedim. 4 kedim var iken sahiplendirdiğim yerden kedimin geri dönmesi ile 5'e çıktı. Önceden N&D mama kullanıyordum fakat ekonomik olarak N&D mama doların yükselmesi ile 15 kg 800 TL civarına çıktı. Şuan hala mama bitmiş değil ama kedi sayısı fazla olunca hem uygun hem kaliteli kısır kedi maması arayışına girdim. Sizden ricam bana mama önerir misiniz

Diğer bir sorum ise ben 3 öğün ıslak mama veriyorum kedilerime. 4'e bölerek bunu yapardım genelde (sabah öğle akşam). Lakin şuan kısırlaştırmadan sonra bunu yapmak kedilerime kilo aldırır mı?. Hangi sıklıkta Islak mama vermeliyim? Diye size sormak istedim.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler ederim. Bol patili günler diliyorum ^_^

13 CEVAP

Palyaco

Kisir mamada exclusion 12 kg tavsiye ederim yada bozita 10 kg en sağlıklı mamalar uriner ve bağışıklık kuvvetlendirici mide rahatlatıcı yas mama haftada 1 kere vermeniz yeterli kisir şart deyil yetişkin yas mamada olur

NorthNight

Elinizdeki mamayı bitirene kadar kullanabilirsiniz kısırlaştırmadan sonra sorun olmaz.
Yaş mamayı haftada bir iki kez verebilirsiniz. Kilo alımlarını hareketliliklerini uzun vadede gözlemleyip ayarlayabilirsiniz.

Mama olarak bütçeniz ne tam bilmiyorum ama Nd 10kg lar şuan 1000₺yi geçti.

Exclusion, Bozita, Sanabelle bakabilirsiniz. (Yanlış hatırlamıyorsam Advance markasıda içerik olarak fena değildi)
Ben Royal canin hassas sindirim maması kullandığım için yine onun kısır mamasıyla karıştırarak veriyorum onunda fiyatı nd ye göre uygun.
Tabi 5 kedi olunca size hangisi uygun olur bilemedim.
Siz yinede fiyat içerik kıyaslaması yaparsınız. Geçmiş olsun kedilerinize

Robik

Exclusion gerçekten kaliteli bir mama ve içeriği çok güzel prochocie ve felicia da fena değil alınabilir f/p ürünü inceleyebilirsiniz. Yaş mama alırken jöle ve sos içeriğinin az ve et oranının daha yüksek olması gerekmekte bu nedenle scheschir ve animondayı inceleyebilirsiniz kilo aldırır mı konusunu veterinerinize danışmanızı öneririm hareketli bir kediyse almayabilir ancak yatan bir kediyse kilo alabilir

Ugur01tr

@robik cevabınız için teşekkür ediyorum

Gimlihanim

Bozita ya da sanabelle bakabilirsiniz uygun fiyatlı olarak. Exclusion da iyidir ancak fiyatını tam olarak bilemiyorum. Brit care güzel bir mama. Ancak bazı kedilerde ishale sebep oluyor. Çok kediniz olduğu için birinden birinde olur diye düşünüyorum. O yüzden önermem.
Yaş mamayı her gün 1 öğün verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey yaş mama verdiğiniz kadar günlük yemesi gereken kuru mamadan kesmelisiniz. Bu şekilde yaparsanız sorun olacağını sanmıyorum. Yaş mamaya alışkın kediler olduklarından bir anda kesmeniz de onlara iyi gelmez. Bence her gün yine vermeye devam edin.

teddybal

Şu başlığım yaş mama konusunda size yardımcı olur bence, sizi çok iyi anlıyorum:D
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/113967-cok-kedili-evlerin-yas-mama-alisverisleri

teddybal

Exclusion 12 kilo kısır maması markanın en uygun fiyatlı olan maması 599tl'ye görüyorum çoğu yerde (ty, petlebi, n 1 1), eğer stok kaldı ise tabi, bir bakın alınabilir exclusion.

Ugur01tr

@palyaco cevabınız için teşekkür ederim. Haftada bir kere yaş maması 5 kediye bölerek mi vermeli yoksa ayrı ayrı mı anlamadım. Gündelik yaş mama kilo aldırır değil mi ? Bu arada dediğiniz mamaya baktım exclusion ilk defa gördüm. 800 kusur lira şuan 12 kg da bu normal fiyatı mi acaba

Ugur01tr

Bu arada ben N&D den aldığım 15kg daha bitirmedim 800 küsur civarında almıştım. Taksitli dahi duruyor. Kedilerim kısırken bir süre daha N&D normal mamadan yese kiloları için sıkıntı olur mu? @palyaco cevap için şimdiden teşekkür ederim

Ugur01tr

Herkese cevabı için çok teşekkür ederim benim için harika bilgiler oldu. Kafam karışıktı çünkü bu canlar hep sorumluluk. Lakin şuan ne yapacağıma biraz daha karar verdim. Sizin dediklerinizden yola çıkarak deneme yanilma yönetimi ile bakacağım. Teşekkür ederim tekrardan nezaketini için.

simbakedi

bozita geyikli diğer kısır mamalara göre daha ucuz ve gayet güzel içerikli. kısır mamalarda evet ıslak mama verirken ölçülü vermelisiniz. ıslak mamayı kediniz tamamen yiyorsa 20g kadar kısıyorsunuz genelde çoğu mamada. siz kedilerinizin doymasına göre ayarlayabilirsiniz. mesela yarısını veriyorsanız 10g kısmak yerine hiç kısmamayı tercih edebilirsiniz.

simbakedi

bozita geyikli diğer kısır mamalara göre daha ucuz ve gayet güzel içerikli. kısır mamalarda evet ıslak mama verirken ölçülü vermelisiniz. ıslak mamayı kediniz tamamen yiyorsa 20g kadar kısıyorsunuz genelde çoğu mamada. siz kedilerinizin doymasına göre ayarlayabilirsiniz. mesela yarısını veriyorsanız 10g kısmak yerine hiç kısmamayı tercih edebilirsiniz.

bobby34

merhaba bozita geyik etli kısırlaştırılmış kedi maması alın bence içerik olarak çok iyi marka mama sitesinde şuan 10 kg 499 tl