Kedim Fazla Su İçmiyor

Kedim fazla su içmiyor yaş mamasına su koyuyorum öyle içiyor başka türlü içmiyor su kabına geliyor kafasını soktuktan sonra kafasını sallıyor sonra kaçıyor. Su içmeyi nasıl sevdirmeliyim? Daha 1 veya 1 buçuk aylık süt veriyoruz tabi içinde suda oluyor acaba ondan susamıyor mu?

15 CEVAP

Paw_Paw

Aman aman çok kötü bir mama, o bitince de güzel bir mamaya geçin lütfen
Süt vermeyin yeterli bütçeniz varsa su şelalesi alin nedense daha cok su içiyorlar :)

Cotontzu_Siri

Yeni mamaya geçtiğiniz içindir. Beslenmedeki ani değişim kedi alışkın değilse kanlı dışkı, ishal yapabiliyor.

Cotontzu_Siri

ben istemeden elime geçen mamaları sokak hayvanlarına veriyorum ama bir paketten problem olmaz

SelinTuksal

yaş mama ve süt onun su ihtiyacını karşılar. szin olmadığınız bi vakitte 1-2 yudum su içiyordur o da yeter ona

apovlitos

yavruların çok su içmediğini söylemişti bana veterinerler. endişelenecek bir durum yok. zaten yaş mama veriyorsunuz yanında ekstra su içmesine gerek kalmıyor. 1-2 haftaya kalmaz bol bol su içmeye başlayacaktır emin olun.

Teşekkür ederim cevaplarınız için benim başka bir sorum daha olucak kedim bugün dışkısına baktım tam kırmızı bir renkte değil kana da benzemiyor bir şekildeydi hiç öyle yapmazdı ishalede benzemiyor acaba neden bir hastalığı falan mı var?

miasugok

Yaş mamadan olmuş olabilir hangi marka veriyorsunuz? Ben de sürekli yaş mamayla beslerken aynı sorunu yaşadım veterinere götürdüm bi kaç gün pirinç lapası ve yoğurt verdim ama kuru mamaya geçince tamamen sorun çözüldü. Proplan kullanıyordum ben kakada kan gördüğüm zamanlar.

miasugok

Ayrıca kuru mamaya geçince lıkır lıkır su içer diye düşünüyorum

miasugok

Sütü de kesin bence bir süre ishal bi canlıya kedi ya da insan farketmez süt ya da süt tozu vermek doğru değil süt bağırsak çalıştıran bi şey ishalini geçirdiğinizde vermeye devam edersiniz

Bugün kuru mamaya geçtik ama ilk defa verdim 1 ve 2 hafta süte devam ederiz sonra tamamen bırakırız sütü. Whiskas kullanıyoruz bir kaç yerde okudum çok zararlı diye ne yapmalıyız bilmiyorum.

miasugok

Siz bilirsiniz tabi :( kalası ishale benzemiyor demişsiniz o zaman belki de zorlamadan kaynaklıdır geçmiş olsun

Cotontzu_Siri

Ve ne olur whiskas kullanmayın.

Bende kullanmak istemiyorum ama paketini bitirse olur mu? Bende kullanmaktan yana değilim babam getirmiş şimdide onu atmak olmaz.

Su şelalesini gördüm ama o kadar bütçemiz yok. Ancak onların el yapımlarını gördüm onlardan yapmalı mıyım? Yeni başladık kuru mamaya belki su içmeye başlar diye düşünüyoruz.

miasugok

Bence bi gözlemleyin ben kuru mamaya geçince romeonun tükettiği su baya artmıştı. Sizde bir değişiklik olmazsa su pınarını o zaman düşünürsünüz.