Kedimi Hem Eve Hem De Dışarıya Alışmasını Sağlayabilir Miyim

edapaftali

Daha önceki sorumda kedimin evde durmak istemediğini ve evde ne yaparsam yapayım tutamadığımı anlatmıştım. Bahçeli bir evim var kedim her dışarı kaçtığında bahçemize girip otları kemirir toprakta yuvarlanır geçen gün kaçtığında onu sadece uzaktan gözetledim yaklaşık 1 saat kadar bahçede oynayıp kendi eve geldi. Kedimi artık istediği zaman dışarı çıkmasına izin verip istediği zaman eve gelmesini istiyorum.Çünkü kedim sadece evde hiç mutlu değil. Fakat başka bir kedinin peşine takılıp uzaklaşarak evin yolunu kaybeder mi diye düşünüyorum. Kedimi zaten kısırlaştırdım ve düzenli olarakta aşıları yapılıyor dışarı çıkmasına izin verdiğimde isimli ve telefon numaralı tasmalardan kesinlikle alıcam. Eğer sizin bu konu hakkında bir bilginiz varsa kedimi kademeli olarak dışarıya gidip geri eve gelmesi için nasıl alıştırıcağımı anlatırsanız çok ssevinirim.Şimdiden teşekkürler

4 CEVAP

beyzathemoc1

Lütfen eve alıştırın aşılar koruyucu değil tam olarak çok fazla risk hastalık var hiç olmazsa tasmayla gezdirin dışarıda asla ve asla bir şey yemesine yalamasına izin vermeyin ot da olsa başka hayvanlarla temas ettirmeyin ve eve gelince kedi dezenfektanıyla temizleyin tek bırakırsanız araba çarpabilir biri zarar verebilir insan yq da başka hayvan ve eğer bu olursa suçlusu siz olursunuz benim kedim de dışarıya aşık ama ben tasmaylq gezdiriyorum emin olun onun iyiliği için en iyisi bu

edapaftali

@beyzathemoc1 Ben de tasmayla gezdirmeye çalıştım fakat ne yazık ki tasmayı bile ne yaparsam yapayım kabul etmiyor.Evimiz ana cadde üzerinde sayılmaz oturduğumuz muhit köy bile sayılabilir.Eve alıştırma konusu içinde inanın ki aklınıza gelebilicek herşeyi denedim.

beyzathemoc1

Yine de tehlikeli :( vazgeçmeyin sabredin

BurcuKaya0

Diğer kedilerden hastalık bulaşabilir ya da başına bir şey de gelebilir. Evinize alıştırın, oyuncaklar alıp eğlenmesini de sağlayabilirsiniz.