Disi Kedim Kisirlastirildiktan Sonra Dikislerini Cikarmis

doktorumuz deri ustundeki dikisin asil dikis olmadigini asil dikisinin deri altinda oldugunu usttekinin kendiliginden dusecegini soylemisti yalamasinda falan cok sorun olmaz demisti fark etmedigim bi anda dikisini cikarmis kanamasi yok ama surekli o bolgeyi yalayıp duruyor 1-2 cm capinda cok ufak bi bolge sabah veterineri arayip durumu belirticem ama icim hic rahat degil enfeksiyon kapma gibi bi riski var midir ne yapmam gerekiyor? surekli yaladigi icin o bolgenin acidigini dusunuyorum acaba boyle midir

6 CEVAP

Mia2021

Geçmiş olsun arkadaşım. benim.kedim 4 aylık daha bizde kisirlastiricaz ama korkuyorum bende. Pek bı bilgim yok ama belki de o belge kaşınıyor olabilir o yüzden mi yalıyor acaba hem veteriner hekiminiz sorun olmaz demiş uzulmeyin

Ameliyatının üstünden zaman geçtiyse Acımadan ziyade temizleniyor diye düşündüm bende, yakalığı varsa isterseniz yakalığını takın veya ameliyat giysisi varsa o da olabilir. Temizleme solüsyonunuz varsa crystalin, dr animal gibi onunla silebilirsiniz pamukla hafifçe o bölgeyi. Geçmiş olsun

cok tesekkur ederim ameliyati olali 2 gun oldu sadece bu yuzden endiselendim dediginiz hicbir seyi doktor vermedi umarim sabaha kadar bi sorun olmaz tekrardan tesekkur ederim🙏🏻

NorthNight

Kaç gün geçti kısırlaştırmanın üzerinden dikişler kendiliğinden de düşmüş olabilir (bizde 5.günde ipler kendiliğinden açılmıştı ve tutunca çıktı) , yalayarak çıkarmış olsa kanaması olurdu tahriş olurdu en azından. Yinede yalamasını engelleyin yakalık/bebek zıbını vs gibi yöntemlerle. Günde bir kaç defa batikonla silin enfeksiyon kapmaz.

merhabalar dun sabah oldu ameliyati 2 gun gecti diyebiliriz tahris tarzi hicbir seye rastlamadim umarim bi sorun çıkmaz dediklerinizi dikkate alicam teşekkür ederim🙏🏻

Aliye87

Merhabalar,

Üst dikiş kendi kendine dahi düşecek olsa düşmesi beklenmeden yalanarak açılmış. Yani kendi doğal sürecinde düşmeden... Kendi doğal sürecinden önce açıldığı için enfeksiyon riski tabii ki mevcut. O bölgeyi daha fazla zorlamadan ve kaşımasına meydan vermeden yalamasına engel olmalı, vaktinden önce düşmeden açıldığı için, durumu mutlaka veterinerinize izah etmelisiniz. Crystalin'le o bölgeyi muhakkak temiz tutunuz, açılmış çünkü. Başlık ya da korse giydirebilirseniz çok iyi olur. En azından birkaç gün daha belli riskler ortadan kalkana kadar.

Çok geçmiş olsun.