Görme Engelli Kedimin Yakalık Sorunu

mommymercury

Merhabalar :) Oğlum Merkür'ün bir gözü yok, diğer gözünde de pus ve ülser var. Cumartesi günü kısırlaştırma operasyonu geçirdi ve bölgeyi yalamaması için yakalık takması gerekiyor. Zaten iyi göremiyor, yakalık da tamamen görüş alanını kapattı. Sürekli bir yerlere çarpıyor ve dengesini kaybediyor. Bu durumda ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.

5 CEVAP

edadnmzr

Kısırlaştırma normal dikişle mi oldu? Estetik dikişle olsaydı yakalık problemi olmazdı. Takmayın diyeceğim ama yalarsa dikişleri atabilir. Benimkinin de patisinde yara varken krem sürmek için yalaması diye yakalık takmıştım ilk başta dediğiniz gibi sarhoş gibi yürürdü bir yerlere çarptı ama sonra alıştı. Sizinki de alışabilir biraz yanında durun yürümek istediğinde. En olmadı zıbın gibi bir şey giydirebilirsiniz yalamasın diye. En azından eğer bir yerlere çarpma durumu gözünden dolayıysa bu şekilde problem olmaz dengesinde 🙏🐾

mommymercury

Hekimimiz dikiş olmadığını söyledi ben de şaşırdım

NorthNight

Yakalığı çıkarmanız daha büyük sorunlara yol açabilir. Enfeksiyon kapabilir, yarasının iyileşmesi gecikir, dikişlerine zarar verip tekrar müdehale gerekebilir.
Bi kaç gün alanını kısıtlayın, düşmesinden falan sakınmak için. Mümkün mertebe yalnız bırakmayın. Bi kaç gün idare etmeniz gerekiyor.

NorthNight

Dikiş olmadığı halde yakalık önerilmez, fotoğraf yükleseniz aslında daha net anlaşılırdı dikiş türü. Estetik dikiş ise yüzeyde ip göremezsiniz, yüzeyde ip varsa normal dikiştir. Zımba vb yöntemlerde kullanan hekimler var yine oda dıştan görülür.

edadnmzr

Dikiş olmadığını söylüyorsa yakalık takılmaz evet biz takmadık estetik dikiş olduğu için. İlk gün fazla yalamasın yine de demişti ara ara engel oldum sadece