Havlama Problemi

PS

Merhabalar, maltese köpeğim 11 aylık. Sorum, köpeğim dışarıda herkese havlıyor. Kendisi ile yürüyüş yapamıyorum.Uzağımızda olan kişilere dahi havlıyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Nasıl çözebilirim?

3 CEVAP

zibityus

öncelikle sorunun kaynağı sizsiniz. şöyle ki, sizin eksik veya yanlış yaptığınız bir şeyler var ki köpek bunu yapıyor, ya da yapmaya devam ediyor. yani bu durumun sürekli tekrarlanmasına istemeden vesile olmuşsunuz. bir kere olduğunda gerekli şeyleri yapsaydınız belki tekrar olmazdı, ya da belki havlamadan önce onun strese girdiğini fark edip bir şeyler yapsaydınz durum hiç yaşanmadan köpek havlamadan olayları çözebilirdiniz. bunları yapamıyor olmanızın sebebi, köpek beden dili bilmemeniz. bir köpek havlamadan önce beden diliyle, işaretler verir, bu işaretleri görünce doğru hareketleri başlatırsanız yani ne yapmanız gerektiğini bilirseniz, köpek havlamadan önlersiniz. beden dili sadece buna da yaramıyor, köpeği doğru anlamak, ne zaman hayır diyor, ne zaman mutsuz, ne zaman mutlu, sosyalleşme sırasında kavga ihtimali var mı yok mu, farkında olmadan mutsuz edecek hareketler yapıyor musunuz vs bir çok şeye yarıyor. kısacası köpeklerin dilini bilirseniz hem köpek doğru anlaşılacağı için daha mutlu olacaktır, hem de siz artık köpekçe bilen biri olduğunuz için köpeklerle doğru iletişim kuracağınız için ve köpek arkadaşınızı mutsuz beden dili gösterdiği durumlardan uzak tutacağınız için daha mutlu olacaksınız. kral köpek ailesinden beden dili eğitimi almanızı öneririm. yürüyüşlerinizde değişkenlere(motor, insan, kedi, araba, hareketli, sesli her şey) siz yakın olun her zaman köpek diğer tarafta kalsın

Akilemre

merhabalar koruma içgüdüsü yaptığı uzman bir yardım tavsiye ederim

TATA4242

Kral köpek ailesine başvurun.