Yetişkin Bir Kedi Bir Öğünde Kaç Tane Bıldırcın Yumurtası Yiyebilir?

normalde 1 tane tavuk yumurtasıyla doymuyor, 4 tane bıldırcın yumurtası vermek olur mu? ve de bıldırcın yumurtası daha ağır içerikliymiş galıba tavuk yumurtasına göre, 4 tane verilir mi?

4 CEVAP

hannnngggg

hayır bıldırcın yumurtası besin değerleri açısından daha yüksek 4 tane cok fazla ağır gelir zaten yumurtayı doyması icin ana besin kaynağı olacak şekilde vermeyin tadımlık keyifli vakit geçirmesi için farklı lezzetler denemesi değişiklik olması icin verin 2 tane bıldırcın yumurtası yeterlidir diye düşünüyorum

4 tane verdim 1 tane tavuk yumurtasi ancak etti ve çok az beyaz vardı hepsinde hoşuna gitti bişey olcak gibi durmuyo umarım olmaz

NorthNight

Ortalama 5 adet bıldırcın yumurtası gramaj olarak 1 yumurtaya denk ama kolesterol açısından 5 adet kadarı 2 tavuk yumurtasından fazla kolesterol içeriyor. Ara sıra verebilirsiniz ama sık vermekten kaçının. Uzun vadede kalp sağlığına zararı olabilir.

Gimlihanim

Yumurta her gün verilmemeli. Haftada 1 kez 1 adet haşlama olarak verseniz daha iyi olur. 4 adet bıldırcın yumurtası çok fazla olmuş.