Kedimde Hijyen Problemi? Kişisel Bakımına Hiç Önem Vermiyor??

Gmz91910

Merhaba☺️ Kedim tuvaletini kuma yapıyor bunda sorun yok ancak WC sonrası totosunu halı ile temizlemese çok sevinirim her gün bir kaç kere halı siliyorum herhangi bir halı sürekli kullandığı bir yer yok neresi denk gelirse 🙄😅 (10aylık 1,5 aydır benimle sokaktan sahiplendim sanırım sokakta da böyle temizlik yapıyordu🤭😀) çıldıracağım evde bir kedim daha var bebekliğinden beri birlikteyiz hiç bir zaman böyle şeyler yaşamadık o ne kadar titizse bu o kadar pis😃 nasıl vazgeçirebilirim bu huyundan ne yapmalıyım? Gülüyorum ama gerçekten sinir bozucu 😀😂😂

12 CEVAP

Warriorsans

Tuvaletten çıktıktan sonra halıya poposunu sürtme işareti yapıyor anladığım kadarıyla. Aslında bu bir hastalık belirtisi. Bir veterinere gitmemiz iyi olur. İshal yada kabızlığı var mı? İç parazit, alerji, pire, anal kese doluluğu gibi nedenlerden kaynaklı da olabiliyor.

hannnngggg

buna kızak hareketi deniyor cok sık yapıyorsa her tuvaletten sonra gibi bence bir problem vardır ya da tam olarak kızak hareketi mi yapıyor ben mi yanlış anlıyorum derseniz de kedilerde kızak hareketi olarak araştırabilirsiniz

izmirle

Birkaç kez nemli bezle bunu siz yapın sonrasında kendisi temizliğini yapmaya başlayacaktır.

BanuYuzgec

Anal kese problemi olabilir. Mutlaka veteriner hekime danışın.

duman_cat_world

Anal kese doluluğu belirtisi. Bi veterinere gösterin.

Gmz91910

Aşılarını yaptırdım aslında.mama kaynaklı ishali vardı ilaç kullandık oda geçti. Her tuvalet sonrası bunu yapıyor ve çiş sonrası.
Zaman zaman temizliğini ben yapıyorum nemli bez ile siliyorum ama yine aynı şey😂

Gmz91910

Genel muayene yaptırdım kısırlaştırdım herşeyi iyi çok şükür 🙏🏻Ama bu huyu fena

SerraYanmaz

Bu bı huy değil hastalık belirtisi

edadnmzr

Poposunu halıya silmesi mi hastalık belirtisi? Ben de korktum şimdi 🙄 benimki halıya silmiyor öyle ama kakasını yapınca poposunda biraz kalıyor o da bir yerlere düşüyor ya da temizlemek için oturduğunda oturduğu yere biraz sürülüyor. Hastalık mı yani?🥺

Aysenuraslan2

Benim yavru kedimde de arada oluyor. Yumuşak kaka yaptığında( yaş mamayı fazla kaçırırsa abisininkini de yiyor bazen 🙂) bazen yere sürtüyor bazen poposundan düşüyor kaka. Sizin de yumuşak dışkılama gibi bir probleminiz olabilir

Gmz91910

Aaaa bende hastalık olabileceğini düşünmemiştim mutlaka götüreyim

Gmz91910

Evet benim kedim de yumuşak dışkı yapıyor