Misafir Köpeğe Karşı Saldırganlık

basar

köpeğim evimize gelen misafirlerin köpeklerine karşı son derece agresif böyle bir durum olunca malasef odaya kapatmak zorunda kalıyorum ancak misafir ve köpeği gidince çıkarıyorum nasıl bir çözüm önerirsiniz? ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Bu çok normal. çünkü köpeğinize göre onlar misafir değil evini işgal etmiş olan yabancılar.
Daha önceden birlikte sosyalleşmiş olan bir köpek bile olsa onu ev içine kabul etmeyebilir. diğer köpek geldiğinde onu odaya kapatmanız cezalandırma olarak algılamasına sorunun daha da büyümesine neden olabilir. sorunu çözmek için veteriner davranış uzmanlarından yardım almanızı tavsiye ederim. onların tavsiyelerini alana dek bir süre için köpek misafir kabul etmemeniz daha iyi olacağını düşünüyorum.

veteriner davranış uzmanlarının oldukça yararlı bilgiler verdiği web sitesi adresi burada. Ne yazık ki dili ingilizce. umarım yine de faydalı olur.
http://www.flvetbehavior.com/Web/Articles.html

basar

Çok teşekkürler

piytu

Bilgilendim çok teşekkür ederim.
Ayrıca şu siteyi de ziyaret edebilirsiniz.
https://www.egitimdili.com/n-harfiyle-baslayan-hayvan-isimleri