Kısırlaştırma Ve Kusma

merveaydar

Merhaba, salı günü kısırlaştırılan kedim perşembe günü kusmaya başladı. Cuma sabahı antibiyotiğini yaptırmaya gittiğimde söyledim ve ameliyat sonrası olduğundan normal olabileceğini söyledi. Cuma günü de kustu. Cumartesi ve pazar kusmadı. Bugün pazartesi gecesi ve yine kustu. Ameliyat yerinde, yemesinde içmesinde hiçbir sıkıntı yok ama mama kustu. Yarın veterineri arayacağım ama çok endişeleniyorum. Daha önce başına gelmiş olan var mı?

5 CEVAP

cerenruya

Kustuktan sonra mama vermeyin hemen su tüketimine dikkat edin çok sık olursa problem ameliyat sonrasi normal karşılanabilir her kedi farkli yine de veterinerinize tekrardan danışın

merveaydar

acil

buusracikk

Ameliyat sonrası kusma normal olarak kabul ediliyor insanlarda olduğu gibi hayvanlar da narkozu kusarak atıyorlar ama ameliyattan sonra kusmalarin devam etmesinin başka bir nedeni olabilir veterinerinize danışabilirsiniz

NorthNight

Dışkılama durumu nasıl? Eğer bağırsaklarında doluluk söz konusuysa ketamininde etkisiyle kusma sorunuz bir kaç güne uzayabiliyor. İlk üç gün genelde sadece ketamin(anestezi) etkisinden dolayı kusar, sonraki günlerde devam eden kusmanın nedeni sindirim problemleri olabiliyor. Anestezi ile mide bağırsak düzeni bozulduğu için.

mommymercury

3-4 gün kusma normal kabul ediliyor ama her yediğini çıkarıyorsa farklı bir hekimle görüşmenizde fayda var derim