Kedim Sabahları Uyutmuyor Ne Yapabilirim ?

Mustafa245

Hocalarım ben 1 ayda 2 hafta gündüz 2 hafta gece işe gidiyorum. Sabah işten geldikten sonra 2 kedimden biri olan tekila beni uyutmuyor. Acı acı miyavlıyor ben tepki vermeyince kucağıma çıkıyor tepki yoksa ayaklarımı veya kollarımı isiriyor. Yani illa uyandırıyor ki onunla oyun oynayayım. Kedilerim 2si çok iyi anlaşıyor normalde hep oyunlar oynuyorlar ama tekila benle zaman geçirmek istiyor. Tekilayı 1 aylikken sokaktan bulmuştum galiba o yüzden bana aşırı bağlı. Diğer kedim viski beni uyandırmaz. Buna bir çözüm bulabilirmiyim?

10 CEVAP

mrvcbcgl

Kediniz sizden ilgi ve sevgi istiyor benim kedimde oyle asiri sevgiye ve ilgiye alışmış durumda uyumami istemiyor malesef

mrvcbcgl

Başka bir odaya gecip kendinizden uzakta kalma şansı varmı acaba kedilerinizin yattığıniz oda disinda

mrvcbcgl

İki kediymis kendileri oynayabilirler siz yattiginiz odanın kapısını kapatin malesef cok alışmış size maması ve su kabı tuvaleti de odanizdaysa onların yanına koyun cunku surekli yaniniza gelecektir baska care bilemiyorum malesef aşırı ilgiye alışan kediler ki benimkide oyleydi bu yöntemi biliyorum

Mia2021

Eşim yokken ben Mia ile beraber uyurum beni aç olmadığı müddetçe uyandirmaz yanımda uyur eşim varken onu rahatsız eder diye ben oturma odasına koyuyorum eşyalarını orda TVyi açıyorum kendini yanlız hissetmesin die sabah 6da miyavlamaya başlıyor Allah'tan eşim 6da kalkıyor bende onun mamasını suyunu veriyorum . Başka bir odaya koyup uyuyun TV açın gerekirse ben öyle yapıyorum

Mustafa245

Hocam başka odaya geçiyorum fakat bu sefer o odaya geliyor. Kapıyı kapatsam 2si birden bu sefer miyavlıyor.

Mia2021

Onların başka birşey ile oyalanmasi için oyuncak vesaire başka birşey bulamazmısınız belliki sizi çok özlüyorlar ve çok düşkünler

Mustafa245

Hocam kedi tünelleri ve oyuncakları var. Günde 12 saat işyerinde oluyorum zaten gidiş dönüş toplam 14 saat evde olmuyorum. O yüzden beni özlüyorlar fakat sabah ilk geldiğim zaman 1 saat oyun oynayıp seviyorum yeterli gelmiyor.

Cennet29

Müsait oldugunuzda bol bol oyun oynayın ve yorun eğer oyuna vaktiniz yoksa onların seveceği oyuncakları müsait bi odaya koyun onlar koştursunlar. Özellikle pinpon toplarına bayılıyor benim kedim 4-5 tanr topu koridora yuvarlıyorum kendi başına 1 saat oynuyor yorgun düşünce gidip uyuyor mışıl mışıl 😁😂

Cennet29

Uyudugunuz odaya mama kabı kum kabı vs hiç bir şey koymayın. Ben mama su kabını koridora koydum benimle uyur her zaman kapımı aralık bırakırım gece acıkınca yer gelir beni rahatsız etmez

Cennet29

Oyuncaklarıda her zmn erişebileceği yerde ve bizden uzak olur 😂 ama tabi bazen mızmız olabiliyor gece yanaklarımı ısırıp beni uyandırıyor bende uykulu uykulu kafasını severken beraber uyuyoruz