Sahte Karma Aşının Gündemde Durması İcin Bu Postu Paylasiyorum

mrvcbcgl

Arkadaşlar ulkemizde 7 8 aydir karma aşı sıkıntısı var bazi yerlere gelmiş bazi yerlere hala gelmemis yaptıranlar suanda cok endişe duyuyor cunku biofelin sahtesi vurulmuş birkac kisiye acikcasi bende cok endiselendim ve hemen seri numarasına baktim orijinalliği icin cunku kedim 8 aylik ve ilk kez karma asi oldu 8 aydır yoktu 2. Dozunu bu cuma vurduracagim orijinalliği kanıtlandı lütfen sizde vurdurmadan önce kabına ve seri numarasina bakin asagiya atiyorum orijinalinin etkilerini

22 CEVAP

Ödediğim aşı ücretini falan düşünmüyorum kesinlikle ama bir daha aşı yaptırmayacağım etraf düzelsin ondan sonra yaptıracağım. Güvenim sıfır veterinerlere. Bu kadar para odaklı çalışmaları insanı soğutuyor. Tabii ki herşeyin belli bir maddi karşılığı var ve fazlasıyla ödüyoruz. En azından canımıza zarar vermeden karşılığını alalım. Ramsesin vücuduna neidüğü belirsiz kimyasal ajan aldığına mı yanayım, aşısız sayıldığına mı yanayım, acaba hasta olacak mı diye kara kara düşüncelere daldığıma mı yanayım?

Warriorsans

Çok tehlikeli bir durum.. yaptırmaya korkuyorum gerçekten neden güveneyim ki veterinere her şeyi yapabilirler

mrvcbcgl

Gerçekten oyle bende son cozum ic dis paraziti kendim.yapmaya basladim cunku veteriner 150 tl aliyor 3 ayda bir bende minimum düzeye indirmeye çalıştım masraflarimi zaten artik herseye cok on yargili yaklasacagim cunku bende yeni ogrendim boyle birseyi resmen yazik gunah canlar ile oyun oynuyorlar para icin

x_queen

Bende broadline iç dış paraziti veterinerden alıp evde kendim damlatıyorum. Bi onun için vete götürüp stres çektirmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten vete gidince oğlumun içinden canavar çıkıyor 🤦‍♀️

teddybal

mrvcbcgl yani biz de ölçerdik evde sonra ona göre verirdik dediğiniz gibi ama sanırım düzenli müşterisiyiz diye böyle yaptı, sonuçta 3 ayda bir gidiyoruz hepsi için :')

mrvcbcgl

🤭evet kediler strese giriyor😁 veterinerde bende hem masrafları azaltmak için hemde fazla strese girmesin diye😁 iç dış paraziti hallediyorum😁

Mia2021

Bizim karma asimiz daha gelmedi maalesef 😔 1 buçuk aydır bekliyoruz Türkiyede yok dedi veteriner hekimimiz . Nasıl sahte yapabilirler ya. Bunlar nasıl insanlar

mrvcbcgl

Benimde kedimi 3 aylıkken sahiplendim 9 aylik olacak 8 aydir istanbul Küçükçekmece de de yoktu geçen ay gelir gelmez yaptirdim veteriner hekimimiz ithal alacağını artik söyledi çok zor geliyormuş asilar umarim sizede hemen gelir 🥺 evet birçok yavruya sahte asi yapilmis asiri uzuldum ve korktum Allah korusun

Mia2021

Benim. Sahte aşı ile ilgili hiç bilgim yoktu hani deseydi var getirin götürecektik. Yani bilmiyorduk Demekki Veterinerimiz bu konuda iyi . Fakat fiyat olarak çok pahalı maalesef VANda en güvenilir veteriner bu oda aşırı pahalı sadece antibiyotik ve kedinin bı kaç yerini mincirdi 260 TL ödedik 5 dakikada .

mrvcbcgl

Şehirden sehire malesef tedavi fiyatları değişiyor bende kucukcekmecede uygun fiyatlı temiz güzel veteriner buldum bayagi bir araştırdım yorumlarina baktim gittim gordum ve iyiki bulmusuz diyorum piyasa cok pahali ve malesef ozellikle cins kediyse bunun uzerinden sahtekarliklar cok donuyor 🥺

mrvcbcgl

Aynen öyle artik her asida kontrolde kontrol edeceğim iyice paronayak oldum🥺

Mia2021

Bazen hasta olsunlar diye saçma sapan şeyler öneriyorlar mis falan gerçekten bunlar nasıl veteriner olabiliyor gerçekten hayvan sevgisi olan insanlar veteriner olmalı . Ondan. Sonra okumalı bu bölümü

mrvcbcgl

İste Elimizden geldiğince korumaya çalışacağız gerisi Allah'a kalmis birsey 🥺 sizde scottishi olan Eşiniz hediye etmisti galiba o hanımefendisiz dimi🤭

teddybal

@mrvcbcgl az önce vete gittim 4 kedime iç paraziti hap olarak alayım evde yapayım diye, yok biz kendimiz yapalım kilosunu ölçeriz her birinin dozu ona göre ayarlarız dedi vermedi, yarın mecbur kedileri götüreceğim, halbuki burda çok kişiden görmüştüm hap olarak alıp evde yapan :/

mrvcbcgl

https://imgyukle.com/i/oQaoeP 🤭🤭 cok guzel harika bu da benim oğlum🤭🤭 uyuyordu