Kedi Alerjisi

reinefee17

Annemin toz ve tüy alerjisi var fakat evimiz de bir kedi var kedimizi ilk sahiplendiğimizde annem bir göz ameliyatı geçirdi doktor strest kaynaklı olabileceğini söyledi şimdi o gözü ve diğer gözü ikisi birden kaşınıyor sizce buna tüy sebeb olmuş olabilir mi nasıl bir önlem alabiliriz? Kedimin tuvaletini ben temizliyorum ama ailemin yatak odasında yatağında uyuyor onun dışında annem tarıyor siliyor aklım çıkıyor gözüne bir şey olurda kedimi sahiplendirmek zorunda kalırız diye

5 CEVAP

mommymercury

Annenizin başta bir göz doktoruna gitmesi gerekiyor, eğer doktor alerjik bir reaksiyon bulursa da alerji için test vermeli. Merak etme lütfen kedi alerjisi için alerjinin oluşum yerine göre ilaç, göz damlası ve ya sprey kullanarak etkilerini bitirme şansı var. Bir arkadaşım bu şekilde alerjisini bitirdi. Geçmiş olsun efenim :)

reinefee17

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim beni rahatlattınız

Palyaco

Proplan alerjik mamasını kullanın yüzde 50 azaltiyormus

Minigimmm

Evet kedi tüyüne toza ve kokulara karşı benimde alerjim var ve alerjimin çok azdiği dönem gözlerim sulanır deli gibi kaşınırdı. Bir muddet alerji ilacı ve alerji icin özel burun spreyi kullandim 1 kutu ilacim bitti suan da daha rahatim o derece etkilenmiyorum. Belkide bunyem bagisiklik kazandi bilmiyorum. Ara ara hapşırıyorum sadece. Annenizin bağışıklığını destekleyin. Immuneks hap icebilir ve suya atilan c vitaminlerinden. Bunun dışında bir kulak burun bogaz hastalıkları doktoruna muayene olsun alerji icin hap kullanirsa rahat eder.

reinefee17

Aaa ama yanlış anlaşılmasın kedim değil annemin alerjisi var