Köpeğimiz Kedilerim İzi Isırıyor

Hzlcelebi

Merhaba 2 ay önce bir köpek sahiplendik evimizde 2 tane kedimiz var yaşları büyük ancak köpek oyun oynamak için kedileri asla rahat bırakmıyor ve sürekli ısırıyor onları görünce deliye dönüyor sürekli ısırarak oynuyor kedilerin canı acıyor bu konuda fikri olan yardımcı olabilir mi

3 CEVAP

Mia2021

Kediniz varken köpek sahiplenmek gerçekten sizi takdir ettim hayvan sevginizi fakat ezelden beri köpekle kedi anlaşamaz derler tabiki bir çok kedi köpek gayet iyi anlaşıyor o köpeğin sakinliğine ve kedinin sakinliğine bağlı onların birbirlerine alışma süresi biraz uzun olabilir. Bunun ile ilgili videolar izleyebilir veya veteriner hekiminize danışabilirsiniz . Köpekler kedilerle kaçıp kovalamaca oynamaya bayılır birde evdeler sürekli canları sıkılır o yüzden biraz hircinlasabilir

blue_hpood

kral köpek ailesinin video arşivinden yardım alın lütfen.

Aynı durum bizde de var. Köpeğimiz cinsinden dolayi cok oyuncu kedimizi cok seviyor ve oynamak istiyor. Kedimiz de ev kedisi oldugu icin cok sakin ve kendini asla korumuyor. Köpeğimize hayır yapma gibi sözleri öğrettik artık bunları duyduğunda sakin oluyor ve kediyle oynamamasi gerektiğini anlıyor. Bir de kedimizin geceleri uyuduğu odaya köpeği almıyoruz, bir oda kediye ait gibi kedimizin kendi alani oldugu icin kedi orada rahat ediyor. Bunun icin farkli bir çözüm maalesef biz de bulamadik. Zaman gectikce ikisi de birbirine alisacaktir diye düşünüyoruz