Kedim Balkondan Düştü Ameliyat

drexssi

Arkadaşlar çok berbat bir durumdayım dünyam başıma yıkıldı ağlamaktan içim çıktı.
normalde balkonumuz fileli ama kış ayı olduğu için fileleri çıkardık ve balkon kapalı ve balkonu kullanmıyoruz ama bugün annem çöp atmak için dışarı çıktığında kedim kaşla göz arası balkona kaçmış annem içeride uyuyor sanıyormuş yani o kadar hızlı hareket ediyor ki gerçekten görmek, yetişmek imkansız. annem evde bulamayınxa binayı, sokağı aramış ve aşağıda bulmuş. oğlum 6. kattan düşmüş. sağ ön patisi açık kırık. iç kanama şüphesi var ve akciğerinde kaçak var.
az önce veteriner aradı kolu patisi 2 yerden tamamen kırılmış ve sadece dokular tutuyormuş. ameliyst yapılacak dedi. ameliyatın tutma oranı %30, kırıklar kaynamazda %70 ampüte edilecekmiş. veteriner bütün rontgen, ilaç vs yaptı. bugün öğlenden beri veterinerde kalıyor 48 saat daha orada şuanda oksijen ve serum alıyor küvozde yatıyor. ne yapmam lazım lütfen başka bir veterinere götüreyim mi kalsın mı.

14 CEVAP

AzraH

Cok geçmiş olsun veterinerden çektiği röntgenleri isteyip baska veterinerlere danisabilirsin kediyi taşımak yerine daha sağlıklı olur

edadnmzr

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun. Bence veterinerde kalsın zaten başka bir yere taşımak pek mantıklı değil şu durumda. İnşallah iyileşir yavrunuz 🙏❤️

NorthNight

Çok geçmiş olsun, bu durumlar beni mahvediyor🥺
Tetkikleri başka veterinere gösterebilirsiniz ve veteriner tercihiniz kesinleşmeden kedinizi başka yere taşımayın. Onun için yorucu olur.

Mia2021

Çok çok geçmiş olsun. Dilerim ki sağ salim atlatır yavrunuz ameliyatını. Lütfen balkonlariniza tel veya file tarzında kedilerin çıkamayacağı şeyler geçirin . Birde şuan başka veterinere gitmek baştan aşağıya tüm muayeneleri tekrar yaşaması demek şuan acilen tedavisine başlaması gerekiyor aksi taktirde zaman kaybı olur kediniz için. Rabbim şifa versin yavrunuza 😔

Aliye87

Merhabalar,

Çok çok geçmiş olsun, çok üzüldüm. Şu an bir nevi yoğun bakımda.. Bu merhalede başka bir veterinere götürülmesi, yoracak onu veya onun için hayati bir durum teşkil edecek. Müşahade altında yeterli imkanlarla bakılıyorsa böyle bir şeye lüzum yok.
İnşallah sağ salim atlatır bu kritik süreci 💔🙏

Findik2021

Çok üzüldüm, Allah yardımcınız olsun, yavrunuzu size bağışlasın. Eğer veterinerinize güveniyorsanız ve gerekli teçhizatlar varsa yerini değiştirmeyin bence. Tez vakitte iyi haberlerinizi almak dileğiyle🙏🏼

Jiyansutlac

Çok çook geçmiş rabbim şifa versin yavrunuzu size bağışlasın inşallah iyi olur sağlığına kavuşur 🤲🏻😿

cat_expert

Çok ağır yaralanmış maalesef ve kırıklar çok ciddi görünüyor.

Sizi çok uzun sancılı bir tedavi süreci bekliyor, geçmiş olsun.

Çok dikkatli olmak gerek bu konularda asla şakası olmaz.

D-O

Gercekten cok uzucu, cok cok gecmis olsun!
Umarim en kisa zamanda bu sureci atlatirsiniz kediciginizle beraber 🙏

Ustteki yorumlara katiliyorum. Sonuclarini alip baska bir veterinere danisabilirsiniz ama su an zaten tedavi gordugu icin bu halde baska yere taşımak zor ve riskli olabilir.

İyi haberlerinizi bekliyor ve umuyoruz

Oqrenerde06

Çok çok üzüldüm geçmiş olsun dualarim pisicikle allahim sancısız acisiz bir süreç olsun hemen iyileşsin kurban olurum ya . :(( güçlü olmak zorundayız okurken o acısını ben içimde hissettim cocuklarim şuan mantar benim bile günlerdir psikolojim bozuk gerçekten çok zor üzüntünuzu anlayabiliyorum ama güçlü olalaim çabucak iyileşsin bizden güç alsın.

Warriorsans

Çok geçmiş olsun 😔inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur 🤲 bende çok korkuyorum bu tarz bir durum yaşamaktan. Anneannem yaşlı, yaptığı şeyleri kavrayamıyor. Kapıları açıyor şans çatıya fırlıyor. Düşebilir yada binadan da çıkıp başına her türlü şey gelebilir.. of of ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda

Gimlihanim

Geçmiş olsun. Çok üzüldüm gerçekten. Çok zor bir durum. Ben de arkadaşlara katılıyorum. Yerinden kıpırdatmayın. Sadece sonuçları başka veterinerlere gösterebilirsiniz. Fikir almak için. Şuan çocuğu başka yere taşımak onu yıpratır. Kesin bir karar aldığınızda ancak değiştirin yerini. Belki de veterinerinizde kalır. Tedaviye devam eder. Allah sabır versin. Zor bir süreç sizi bekliyor. Umarım kolayca atlatır, eski sağlığına kavuşur yavrunuz. Dualarımız sizinle 🙏🏻

simbakedi

çok geçmiş olsun, bence de şu an yerinde kalsın. veteriner gerekli her şeyi yapmış gibi görünüyor. zorlu bir tedavi süreci sizi bekliyor evet. ama moralinizi yüksek tutun ki kedinize de bu moral olarak dönsün. tekrardan geçmiş olsun

edadnmzr

Nasıl durumu 🥺