Kedim Geceleri Asla Uyutmuyor

iremdemir16

Gece biz yattıktan sonra, belli saatlerde (genelde bir saat sürüyor) kapıyı tırmalıyor. Dışarı çıkarsamda çözüm olmuyor, tırmalama tahtasıda var normalde tırmalar ama onada bakmıyor, dışarıdan ışık veya seste olmuyor. Artık çözüm bulamıyorum gerçekten, 6 saat uyuyordum, artık 4 saat uyuyorum. Çözümü olan var mı

15 CEVAP

Oqrenerde06

Kızgınlıkta kesin bizimkide öyleydi artık. Kısırlaştırildi rahatladı bizde rahatladık klozetin üzerine çıkıp miyavliyordu banyoda

edadnmzr

9 aylıksa kızgınlığa girmiştir tabi. Daha nasıl belirti göstersin :D ki kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak en iyisi zaten. O stresi neden yaşatacaksınız ki kedinize 🙄

D-O

Kediniz belirti gostermeye baslamis. Bu sekilde basliyor zaten. Su an stres altinda hormonlarin etkisinde ve miyavliyor. Daha cok miyavlar :)
Hatta erkek kediler koku birakmak icin kumu disi yerlere isiyorlar, ve temizlemesi cok zor bir koku.
Bir an once tahlil yaptirip sonuclari da iyi cikarsa kisirlastirmalisiniz :)

iremdemir16

Kedim miyavlamıyor sadece kapıyı tırmalıyor, ama haklısınız 2 hafta sonra tatile girdiğim zaman kısırlaştırma işlemlerine adım atıcam, teşekkür ederim

iremdemir16

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için🙏🙏

D-O

Kediniz kısır mi kac yasinda?

iremdemir16

Kedim 9 aylık, hayır kısır değil, belirti göstermediği için kısırlaştırmadık

iremdemir16

Kısırlaştırmalı mıyım, belirti göstermediği için kısırlaştırmak istememiştim. Yeterince gelişmediyse kötü sonuçlar olabiliyormuş ameliyat tekrarlanıyormuş. Açıkcası tedirgin oldum ve erteledim kısırlaştırma işini. Belirti göstermiyor

iremdemir16

Kısırlaştırma işlemi nasıl oluyor? Öncesinde test mi yapılıyor, tavsiyeniz var mı acaba

D-O

Oncesinde kan tahlili yapiliyor ve degerlerine bakiliyor. Tahlilden once veterinere sorun, 12 saat öncesinden mama vermeyi kesmeniz gerekiyor bazen su da verdirtmiyorlar siz mutlaka sorun.
Eger degerlerinde bir rahatsizlik gorunuyorsa ona uygun ilac veya takviye veriliyor sonra tekrar tahlil yapıyorlar.

Eger değerleri iyi cikarsa operasyon yapiliyor. Erkek kedilerde daha kolay bir islem.
Gaz anestezi ve dikissiz yaptirmayi oneriyorlar ben de oyle yaptırdim. Oglen veterinere biraktik aksam aldik. Ertesi gun kosturuyordu hicbir seyi kalmamisti :)

iremdemir16

Dikişsiz nasıl oluyor ilk kez duydum, ne kadar bi miktar ödediniz acaba, ve benim kedim normalden daha hırçın nasıl bir yöntem uygulanır biliyor musunuz

teddybal

Dikişsiz derken sadece dışardan görüntüde dikiş yok, dikiş cilt altı (subkutan) atılıyor, halk dilindeki estetik dikiş yani.

iremdemir16

Öyle daha mı sağlıklı oluyor?

teddybal

Kedi için daha konforlu çünkü dışardaki dikişlerle oynayıp zarar verme durumu yok, ki bunu önlemek için normal dikişte boyunluk takılması gerekiyor bundan da kurtulmuş oluyor, bazı veterinerler yine de ilk günler boyunluk veriyormuş ama her halükarda daha rahat edersiniz.

D-O

Ucret klinige gore degisiyor ama ben tahlil antibiyotik ve düzenli kullandigimiz 2 kutu takviyeye hep birlikte 1000 1200 civari verdim diye hatirliyorum. Yaptirali 3 ay olacak. Benim kedimin bagisikligi dusuk oldugu icin bazi ek islemler yapilmis olabilir oncesinde.
Siz randevu icin aradiginizda ucreti, anesteziyi falan sorarsiniz.