Kedim Kakasını Yaparken Çıkan Sesten Korkuyor

Gunesyildirimm

Kedimin ishal olmasıyla ilgili bir sürü başlık açmıştın zaten. Artık ben de bu konuyla ilgili başlık açmak istemiyorum ama başka ne yapabilirim bilmiyorum :( Çok ürkek bir kedim var hemen her şeyden korkuyor. İshal olması sebebiyle kakasını yaparken fuloppppp diye bir ses çıkıyor (bilirsiniz işte o sesi hepimiz ishal olmuşuzdur) sonra da o sesten korkup bir anda tuvaletinin ortasında koşmaya başlıyor. İlk yaptığında koştuğu yerde küçük bir miktar kaka parçası gördüm hemen annemler görmeden sildim. Ama bu durum devam ederse ve ben okuldayken olursa da annem görürse, kediye kızarsa diye çok korkuyorum. Bir de tuvaletini yapamadı yavrum. İshali de karnını ağrıtıyordur zaten ekstra bir de tuvaletini tutunca daha da çok ağrıyordur. Tabi bir de tutamayıp en sonunda eve bir yere yaparsa diye de çok korkuyorum. Şuan tuvalete kapandım tuvaletini yapmasını bekliyorum ama yok yapmıyor. Yapabileceğim bir şey var mı bu durumu geçirmek için?

10 CEVAP

Kevserhaksever

Mama alerjisi olabilir, yaş mamada yapıyor fakat 4 5 gün sürmez tabiki. Eğer probiotik fayda etmezse ki bunu kedisi geçmişte sürekli ishal bir kedi annesi olarak öneriyorum Gimcat gastrointestinal paste alıp vermeniz yönünde. Kakeyto sesinden korkması da karşılaştığım bir sorun değil ama siz başında beklerken zaten kakasını vs yapmayacaktır. Sizin stres yapmanız da onu ekstra etkiler hissediyorlar çünkü stresi. Biraz rahat olmaya çalışın. :)

Kevserhaksever

Estağfurullah ne demek. Annelerimiz de biraz söylenir sonra unuturlar rahatlayın takılmayın hiç bunlara :)

Fistikliokum

kediniz cok mu kucuk daha, kucukse her sesten korkmasi normal, bir de hem ishal hem de kakasını mi tutuyor? ishal için haslanmis patates verebilirsiniz , ishal oldugunda yas mama vermeyin benim tavsiyem. kuru mamasini yesin.az biraz haslanmis yagsiz tuzsuz tavuk gogus eti verebilirsiniz. kumu disina kaka yapar diye de bu kadar endise etmeyin. ama kakasini tutuyor mu yoksa gercekten yapamiyor mu acaba kac aylik yavrunuz

Warriorsans

Ah kıyamam yavrum benim 🥺 şansın ishaline royal canin sensible mama iyi geliyor. İshal olduğu süreçte malt dahil hiçbir şey vermiyorum ishali geçene kadar. Yaş mama falan da ishal yapabiliyor. Bizde ishal yapmayan tek mama n&d oldu (tabi diğerlerini suçlamıyorum asla emin de değilim ishal yapıyor mu yapmıyor mu diye) royal canin mama şansın tüy sağlığını çok bozduğu için şu an sabah acana mama akşam royal canin şeklinde ilerliyoruz ve ishal olmuyor (arada malt ödül maması yaş mama gibi etkenlerden kaynaklı 1 2 gün süren ishalini saymazsak). Ayrıca mutamin kullanmaya başladık bakalım henüz bir fark yok ama inşallah kendine gelir. Bence sizde ishal sürecinde mama harici bir şey vermeyin çünkü genelde ishali tetikliyorlar

Gunesyildirimm

Kumuna girdi kaka yapma pozisyonu aldı ama sonra yine hiç bir şey yokken bir anda çıkıp kaçtı. Kumuna koyduğumda korkarak kaçıyor ve yere yine kaka damladı napabilirim kimse böyle bir durum yaşamadı mı daha önce :(

Kevserhaksever

Ne kadar süredir devam eden bir ishali var yavrunun ve neden geçmiyor ?

Gunesyildirimm

4 5 gün oldu, yaş mama verdim kendi maması haricinde bir tek o yaş mamadan sonra bozuldu. Yoğurt, wanpy ödül maması da verdim ama hepsini aynı anda vermedim farklı günlerde verdim. Sadece wanpy yediğinde ya da yoğurt yediğinde ishal olmamıştı o yüzden felicianın somonlu yaş maması yüzünden olduğunu düşünüyorum. Bugün veterinere de söyledim zaten ve probiyotik verdi. 3 güne keseceğini söyledi, ben de bugün ilkini içirdim zaten. Kaka yaparken şu ses çıkmasa her şey yolunda gidecekti ama şimdi de tuvaletini yapmadı bir türlü

Gunesyildirimm

45 gün değil bu arada 4/5

Gunesyildirimm

Ben tuvalete gittiğini gördüğümde peşinden gidip kakasını inceliyorum hep ishal mi kabız mı, kıvamı rengi şekli nasıl diye. Başında beklerken de yapıyor. Ama dediğiniz gibi rahat bırakıcam biraz. Kendi evim olsa hiç sıkıntı değil de şuan tek korkum tutamayıp annemin halısına yapması ve biz eve gelene kadar orada kuruması. Ama yapacak bir şey yok artık en azından yapıp rahatlar. Teşekkürler tavsiyeleriniz için içimi rahatlattınız biraz

Gunesyildirimm

Gece kakasını yapmış🙏 3.5 aylık ama yapı olarak ürkek bir kedi. Ben kumundan korkar da bir daha girmez diye çok endişelenmiştim ama korkusu geçti allahtan. İshal için de veteriner probiyotik verdi 3 güne geçer dedi. Teşekkürler tavsiyeler için❤