Kedi Kumu Ne Kadar Gider

iremm66

10 Lt kum alıyorum kedime normalde ne kadar gitmesi gerekiyor kedi hamile olduğu için çok fazla su içiyor ve tuvaletini çok yapıyor kumunu alalı 10 gün oldu yarısına geldi

7 CEVAP

UmmSukufe

Çok fazla su içiyorsa 10 günde yarısına gelmesi bana hemen hemen normal gibi geldi, bir de kediniz hamileymiş yani yaş itibariyle de çok küçük değil 2-3-4 aylıklar kadar. O yüzden bu kadar gitmesi normal gibi geldi. Size tavsiyem sitelerden indirimle 2li ya da 4lü paketler şeklinde almanız. Ben de öyle yapıyorum. Yoksa habire sipariş et, para dayandır yetmiyor..

Mia2021

Bizde 10lt kum 1 buçuk ay gitti işte sürekli ben temizliyorum o yüzden sizin kediniz hamile ve sürekli tuvalete çıkma isteği olabilir gayet normal zaten kum.fiyatlari da çok pahalı değil burdan pahalı geliyorsa T rend yol dan 30 TL ye bile kum var Proline

cat_expert

Tuvalet kabının büyüklüğüne göre 30-40 gün arası gider.

Ben xl tuvalet kabı kullanmama rağmen 10 litre tam 35-40 gün kadar gidiyor. Yeni kum koyduğumda 7-8 litre civarı koyuyorum, kalan 2-3 litreyi de azaldıkça koyuyorum, 35-40 güne tekabül ediyor paketteki kum bitip kaptaki kum da azalınca tüm kumu boşaltıp kabı yıkayıp yeni paket kumla devam ediyorum.

NorthNight

10 lt kum bir kedi için ortalama 4-5 hafta idare eder ama kumun kaliteside önemli. Bazı kumlar çok çabuk yapısını kaybediyor. Topaklanma kalitesi düşüyor. Kedinizde çok tuvaletini yapıyorsa bunu hızlandırır.

Warriorsans

Biz ayda 20 lt kum kullanıyoruz :/ tuvalet kabına tek seferde 15 lt kadar boşaltıyorum kalan 5 lt yi de azaldıkça ekliyorum. 30 40 gün kullandıktan sonra atıyorum

Warriorsans

Biz ayda 20 lt kum kullanıyoruz :/ tuvalet kabına tek seferde 15 lt kadar boşaltıyorum kalan 5 lt yi de azaldıkça ekliyorum. 30 40 gün kullandıktan sonra atıyorum

mrvcbcgl

5 6 cm kadar kum koyuyorum her gün sabah aksam olmak uzere kumu temizliyorum 1 ayda 2 kez 2 hafta arayla tüm kumu atip yeni kum koyuyorum ve 2 haftada bir tuvaletini yikiyorum koku olmuyor ve çok hijenik gerçekten 10 lt kum kullaniyorum suanda 20 lt daha var alip bekletiyorum bir yerde