Kedim Cisini Kabın Dışına Yapıyor

Gastronom

Kedimin cisi bazi zamanlarda kum kabının dışında oluyor istemsiz yapıyor olabilir mi sizce?

10 CEVAP

Minigimmm

1 Kum seviyesi yeterli düzeyde mi (çünkü bazıları azıcık kum koyuyor şaşırıyorum o kedi nereyi kazacakta nereye tuvaletini yapacak)
2 Kumunu uzun saatler kirli bırakıyor olabilir misiniz ( koklayıp çekilip evde bir yerlere yapmak zorunda kaliyor olabilir). Bu iki durumu gözden geçirmek lazim. Eğer bunlarda bir sıkıntı yoksa belki tuvalet eğitimi tam olarak oturmamış olabilir ya da sağlıksal bir problemi olabilir idrar yolu problemi gibi, hekime danışmakta fayda var.

cerenhaylaz

merhaba benim kedimde de aynı sorun vardı. kakasını kabına idrarını dışarıya yapıyordu 1 hafta falan sürdü bu durum sonra idrarında kan farkedince hemen veterinerine götürdüm ve idrar yolu enfeksiyonu dedi. bu tür durumlarda kabının dışına yapma durumu oluyor idrarını. bence bir danışmanızda fayda var.

Nadenge

Kapalı tuvalet mi kullaniyorsunuz açık tuvalet mi? Bir de tuvalet kabı yeterince büyük mü?

Gastronom

Acik kap kullaniyorum tuvalet egitimi var. Kum kabi bazen kirli oluyor. Kakasini hep kaba yapiyor ama ciş kabin disinda oluyor bazi zamanlar

Gastronom

İdrarinda mi kan vardı

Gastronom

İdrarinda mi kan vardı

Nadenge

Benim de sahiplendirdigim kedilerden birinde böyle bir şey vardı. Sahiplendirmeden 3-4 önce eve aldığımda fark ettim. Idrarinin bitmesini beklemeden poposunu kaldiriyordu. Bundan dolayı idrarinin bir kısmı dışarı çıkıyordu. Böyle durumlarda takip edip çişi bitene kadar poposunu kaldirmasina izin vermiyordum (biraz tez canlı bir kediydi). Yeni sahibi kapalı tuvalet kullandığı için sıkıntı olmadı. Herhangi bir hastalığı yoksa böyle bir alışkanlık da olabilir.

Gastronom

Yani 1 yıldır bakıyorum kedime ilk defa boyle bisey oluyor ust uste onun icin kapali bir tuvalet alirsam bu sorun çözülebilir

KMBerk

Hemen kabın kenarında mı oluyor çiş? Bazen çiş yaparken poposunu kabın kenarına koyunca, kabın birleşme yerinden sızıyor çiş öyle bir durum olabilir mi?

Ben de dışarda çişle karşılaşabiliyordum ama tuttamıyormuş meğer. Gidip dışarı yapmıyor popo dışarda kalıyormuş. Sığamıyordu tuvalete. Büyük kapalı tuvalet aldım sorun çözüldü.