1 Yaşında 6,2 Kg !

jansett

Durum maalesef böyle.. Kısır, erkek. Orijen Fit & Trim mama kullanmaya başladık ama daha hızlı kilo vermek için başka ne yaptırabiliriz?
Bir de idrar kesesinde kristaller var. Acil bir durum yok, gayet rahat idrar yapıyor veterinerimiz şimdilik bir şey yapmaya gerek yok, kilo verdirin dedi.Bunun oluşmasını nasıl engelleriz ve oluşanları nasıl tedavi edebiliriz? (operasyon hariç)

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

Orijen bu durum için ağır bir mama. Naturea veya acana kullanabilirsiniz, inlar daha hafif. Natureayı daha çok öneririm. Hatta hiç kuru mama kullanmasanız daha iyi. Gimcat urinary paste kullanın. Bol su içsin.

Cotontzu_Siri

Onlar*

Cotontzu_Siri

Yüksek proteinli ve ağır bir mama olduğunu iddia etmiyorum, ki bence de yalan. Ama aşırı kilolu ve idrar kesesinde kristallenme olan bir kedi ile kısıtlaştırılmış bir kedi aynı değil. Bu kedinin light bir mama kullanması gerekiyor. Orijen ağır demedim, orijen bu durum için ağır dedim. Light olmayan bütün mamalar bu durum için ağır.

SelinTuksal

ben de gimcat urinary paste önerecektim. neturea kullanabilirsiniz ve günde 2 öğün mama verin ve günlük kaç gram yemesi gerekiği mama paketlerinin arkasında yazıyor. onu ikiye bölün, 2 öğün olarak verin

SelinTuksal

idrar kesesindeki kristallenme farklı bir durum, kısırlaştırma farklı bir durum Kopek_sever.

Kopek_sever

Hiç te ağır bir mama değil devam edin bende kısırlaştırmadan sonra kullandım arkadaşımla beraber yüksek protein tamamen bir yalandan ibaret

Cotontzu_Siri

Ben sizin yerinizde olsan normal bir kiloya gelene kadar farmina vetlife obesity kullanırdım ve hep gimcat urinary paste kullanırdım. Daha sonra orijene dönerdimi kilo almazsa orijende kalırdım, alırsa naturea kullanırdım.

daha uzun yürüyüşlere çıkın.ona yeni oyuncaklar alın. hareketlenmesini sağlayın

Findikzeynep

Sizin minikte çok kiloluymuş üstelik bir kedi benim miniğim bir terrier ve 4 kg bende kilo aldırmaya çalışıyorum:)
Ve ben arkadaslara katılıyorum egzersiz yaptırmalı veya oyuncaklarla evde çok koşmasını sağlamalısınız