Kedi Cisim Yutma Yutmuş Olabilir

reinefee17

Dün kedimin bir cisim yutmuş olabileceğiyle ilgili bir soru sormuştum idrarın baktım kaka yapmamıştı ama bazen yapmadığı zamanlar olabiliyor idrarında bir şey yoktu iştahlı mamasını yedi balık yağını yedi az önce Malt verdi evin içinde dönüp duruyor buradan biri yaş mama verebileceğimi söylemişti bu hafta pazartesi yaş mama verdim ama bugünde vermeli miyim

8 CEVAP

edadnmzr

Bir şey yuttuysa kendini belli eder zaten. Kakasıyla çıkmazsa kusacaktır. Şu an kaka yapmamasında bir problem yok yapar

Dkd

Yaş mamayı her gün bile verebilirsiniz yaş mama zararı olacak bir besin değil. Benim yaş mama vermediğim gün yok kedime. Kakasını da her zaman aynı düzende yapmayabilir takip edin.

edadnmzr

Daha çok yeni dün yutmuş olabileceğini düşündünüz sindiremeyince kusacak. Kustuğunda da çıkmazsa veterinere gitmelisiniz ama çok büyük bir şey değildi sanırım yuttuğu şey dünkü başlığınızdan öyle hatırlıyorum. Kakasını da kontrol edin yapınca içinde falan olabilir.

reinefee17

Küçük bir şeydi şuan her zaman ki gibi bugün yaş mama vermeyi düşünüyorum tuvaletini yapabilmesi için onun dışında malt verdim

duman_cat_world

Bir şey yuttuysa kusabilir. İştahında vs bir sorun yoksa çıkar mutlaka. Destek olarak veterinerlerden Bolovia kedi maltı alabilirsiniz, çok etkili ve yabancı cisim yutmalarında kullanılıyor. Normal malt olarak ayda dört kez veriyorsunuz, çok etkili ztn.

reinefee17

Genelde kaka yapıyor ama nadiren yapmadığı oluyor şuan bir sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum ben endişeli bir insanım belki de bir şey yutmadı ama ben bir ihtimal yine de bir kaç gün takip edeceğim

reinefee17

Kusma gibi bir durum yaşamadık

reinefee17

Bir şey yutmadı sanırım bütün gün iştahlıydı oyunlar oynadı mamasını yedi yaş mama yedi eğer bir şey yuttuysa dışkı yoluyla çıkarabilir diye düşündüm o yüzden yaş mama ve malt verdim bir kaç gün daha kontrol edeceğim herhangi bir sorun yaşarsam veterinere danışırım zaten bilgilendirme için teşekkürler