Ciş Egitim En Kolay Nasıl Verilir

Lia

Ciş egitimi en kolay nasıl verilir

5 CEVAP

Lia

Köpek icin ic mekan

SelinTuksal

köpek için ise eğer, internette bu konu hakkında bir çok yazı var. onlara bakın.

Cotontzu_Siri

Kedi mi, köpek mi? İç mekan mı, dış mekan mı?

SelinTuksal

dediğim gibi, internette bir sürü yöntem var, o yazılara bakabilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Öncelikle tamamen öğrenene kadar köpeği eve salmamalısınız.
Ona bir alan belirleyin, etrafını çıkamayacağı şekilde kapatın (çit vb. ile) ve içine eşyalarını (yatak, mama/su kabı vb.) koyup geri kalan her yeri çiş pedi ile doldurun. Birkaç hafta kadar bu alanda kalsın, 4-5 günde bir ped sayısını azaltın.
Hatasında burnunu sürtün sonra çiş pedine koyun, doğru yere yapınca ödüllendirin.
Daha sonra ona odayı açın ve yine aynı ödül/ceza yöntemini uygulayın.
Sonrasında eve salın ve bu uygulamaya devam edin ancak evdeki halı, paspas, kilim vb. şeyler işinizi zorlaştıracaktır.