Yasadışı Toplanma Görüntüleri İçin İhbar Hattı Kurmuşlar

teddybal

haytap: *Yasa dışı toplama videolarınız ve hayvan bakımevi görüntüleriniz için Haytap whatsapp hattı oluşturduk. Sadece son günlerdeki belediyelerin , 6. maddeye aykırı filmlerinizi ve fotoğraflarını uygun olan görüntüleri bizler de sayfalarımızda ifşa edeceğiz.

Lütfen filmlerin nerede çekildiği , güncellikleri konusunda detaylı bilgiyi de yazmayı ya da konuşurken belirtmeyi unutmayın. Hat telefon konuşmalarına kapalıdır.

Haytap Whats app ihbar hattı numaramız :

Her halküarda yasa dışı toplamalara dair dilekçelerinizi yollamayı da unutmayın*

("Dilekçe linkini paylaşımda vermişler.")

https://www.instagram.com/p/CX_CD8tMaQW/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,

İstanbul için Meral Danyıldız adlı bir gazeteci de mahallelerinde, bölgelerinde yasa dışı toplatma yapan herkesin kendisine yazabileceğini söylemiş. DM yoluyla (Twitter hesabı: @Meraldanyildiz) veya [email protected] e-mail adresinden bu gazeteciye ulaşabilirler. Haberleştirilip arşivlenecek...

Resim ekleyemediğimden kendisinin mesajını aynen yazıyorum:

"İstanbul'daki arkadaşlar; sokağınızda, mahallenizde toplanmak istenen köpek görürseniz, haber yapabilmem adına lütfen bana ulaşın: [email protected]/DM aracılığıyla (Twitter: @meraldanyildiz)

Aliye87

Oopps: Toplatma yapılan* olacaktı

teddybal

Teşekkürler haber verdiğiniz için bunu görmemiştim @Aliye87

Aliye87

Rica ederim, ben teşekkür ederim. Bugün gazetecinin bu tweeti için başlık açacaktım hatta, sizin başlığınız altında bulunması daha iyi olur diye düşündüm. Bu şekilde farklı şehirlerde de ihbar hatları veya gönüllü gazetecilerin (yerel gazeteci de olabilir) ihbar hatları, DM/telefon/e-mail adresleri de haber verilmiş olur. İhbar hatlarına ulaşmak isteyen herkes için ve tabii ki sokaktaki canlarımız için faydalı olabilmesi umuduyla inşallah 🙏🐾

teddybal

Teşekkürler haber verdiğiniz için bunu görmemiştim @Aliye87