Kedilerde Aşı Zorunlumudur..? Aşının Yan Etkileri Ve Fiyatları Nelerdir

neden bu yıl aşı fiytalrı neden bu kadar pahlı...? bunu devlet karşılamalı bence

10 CEVAP

simbakedi

lösemi dışında evet hepsi zorunludur. devletin karşılamasını beklemek biraz saçma olabilir. çünkü evimize aldığımızda bütün sorumlulukları kabul ederek alıyoruz. bu kadar pahalı olmasına ben de karşıyım ancak devlet her insan aşısını bile karşılamazken hayvanların aşısını hiç karşılamaz.

hannnngggg

devlet önce yapacağı şeyleri doğru düzgün yapsında evimdeki kedimin aşılarını karşılamasa da olur, bunu beklemekte bana oldukça saçma geldi evine aldığın kimlik çıkardığın sahiplendiğin hayvanın aşılarını neden devlet karşılasın ki bu hayvan bakma işleri bir nevi lüks birsey onların gözünde hobi gibi vs… ve evet aşıları sağlık açısından önem arz ediyor aksatmadan uygulanmalı

duman_cat_world

Karma mutlaka yapılmalı, mantar ve lösemi ben yaptırmadım yan etkisi olan ağır aşılar. Bir de kuduzu ilk yıl yaptırdık bu yıl yaptırmadık. Evden çıkmayan, dışarıyla teması olmayan canlılara kuduz aşısı yapmak lüzumsuz geliyor bana, dışarıdan gelince ellerinizin temizliğine özen gösterirseniz sorun olmaz🙏

karma ve kuduz yaptırmalısınız. fatih topkapı veteriner aşı fiyatları
iç-dış parazit 65
karma1 120
karma2 120
kuduz 90

cat_expert

Ha bu arada aşıları devlet karşılasın demişsin.

Bekle sen bekle karşılar birgün.

mommymercury

Ev hayvanları değilse de sokaktaki hayvanların aşıları karşılanmalı evet. Karma aşı mutlaka yapılmalı.

gece18

Devlet neyi karsılıyo ki bunu karsılasın? Beklemekle ömür cürür anca. Asılar önemli evet yan etkileri fazla ama yapılması gerek.

bobby34

şuan veterinerlerde
karma 150 tl
iç dış parazit 150
lösemi 150
mantar aşısı 250

fatih hayvan hastanesinde ise
iç dış parazit 65 tl
kuduz 120
karma 120

UmmSukufe

Bence de devlet karşılamalı.

cevapladığınız içic çk teşekür ederim..