Kısır Kedi Maması Tavsiyesi Verebilir Misiniz?

Dobbyko

Merhabalar, kedim 4 aylık olduğundan beri acana kullanıyoruz 8. Ayda kisirlastı indoor entree serisine geçtik yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz fakat mamanın içeriğinin ağır geldiğini düşünmeye başladım. Bir de gün içinde ara ara kaşınıyor ciddi anlamda tüy dökülmesi kızarıklık vs yok ama kasinmasi da tavuk alerjisini getirdi aklıma. Birde aroma değiştirmekte istiyorum. Birinci sorum kedileriniz gün içinde ne kadar sıklıkla kaşınıyor ( kulak ve çenesini kasıyor benimki) ne kadar kasinmalari normal karsilanabilir? İkinci olarakta kısır kediniz için tavuk aroması dışında kullandığınız memnun kaldığınız mama markası var mı? Her mama her kediye iyi gelecek diye bir şey yok ama en azından fikir alışverişi olur. Ben pasifica kullanmak istedim ama yağ oranı vs çok fazla geldi. Brit care ördek hindilisine baktım kedisi ishal olan çok fazla insan gördüm yorumlarda. Korktum. N&D kinoa ördekli kısır mamasını araştırdım aslında değer olarak en uygun o geldi ama sanırım yeni bir seri. Günlerdir sürekli araştırıyorum ama bir yerde tıkanıp kalıyorum. Ay nolur yardım edin bana çıldıriciiim 🤦🏻‍♀️😂🤭

10 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,

N&D'nin Prime serisini kullanıyorduk. Bugün itibariyle kedimi N&D Quinoa Skin & Coat bıldırcınlı mamaya geçirdim. Quinoa serisinin mamaları harika gerçekten. Kısır mamasının dışındaki diğer ürünlerin protein ve yağ değerleri de kısır kedilere uygun. Mesela şu an kullandığım Skin & Coat, bir kısır mama değil, adult yazıyor paketinde sadece. Ama değerleri kısır kedilerin de gayet rahat tüketebileceği değerler. "Neutered" (kısır) yazısına fazla takılmamak gerek, değerler uygun olduktan sonra.

Bu serinin bir diğer güzelliği de kediler için adeta bir detox serisi olması. Kızılcıktan kuşkonmaza, zerdeçaldan brokoliye kadar tam anlamıyla kan ve iç organ (karaciğer ve böbrekler) temizleyicisi... Şu 3 ayda 1 kullanılan anti parazit ilaçların karaciğeri bozan kimyasallarını temizlemek için bile kullanılmalı. Ayrıca tahıllı mama tercih etmeyip bunun yerine hayvansal proteinini de alsın, bir yandan da (tahıl yerine hiç olmazsa faydalı) detox sebzeleri tüketsin derseniz, üzerine yok bir mama gerçekten..🤗🐾

izmirle

Kalınması her herhangi bir tüy dökümü veya kanama yoksa normal nd kinoa yeni bir seri. Exclusion kısır kedi maması bunun dışında virbac neutered deneyebilirsiniz

x_queen

Ben virbac kısır maması kullanıyordum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Şu anda virbac ın ürinery olanını kullanıyorum. Deneyebilirsiniz belki.

edadnmzr

Exclusion kısır kedi maması öneririm. Sığır etli ve ton balıklı aromaları da var tavuklu almak istemezseniz. İçeriği çok kaliteli. Biz de birkaç gündür kullanıyoruz. Proplandan geçtim kedim kabız olmuştu 4 günde toparladı şu anda kakası normal. Mamanın tadını da çok beğendi kedim. İçeriğine özelliklerine bakarsanız beğeneceğinize eminim 😊

duman_cat_world

Acana kullanıyoruz uzun zamandır çook memnunum ancak fiyatlar malum, exclusion sipariş ettim,yarın kargomuz gelicek, tavsiye ederim içeriği analiz değerleri çok iyi👌

Dobbyko

@Aliye87 aslında içeriğini çok beğendim hatta dönüşümlü olarak bütün çeşitlerinden kullanirim diye düşündüm aroma değişikliği de olur hem diye. Ama seri yeni olduğu için biraz çekindim açıkçası. En ufak şeyde alerji olabilen bir kedim var ama çoğu kişi kullanıyor sanırım bu mamayı

Aliye87

@Dobbyko içiniz rahat etsin. Riskli bir mama değil kesinlikle. Ben de dönüşümlü kullanıyorum, rotasyonumda hep olacak bu seri. Orijen-N&D rotasyonuna karar verdim ben de.. Şimdi N&D'den gidiyoruz. Güzel tarafı ise bu serinin adult mamaları bile kısırlar için çok uygun. Gayet sağlıklı da beslenmiş oluyorlar böylece.

Forumda kullanan epey üye var ve hiç olumsuz bir yorum okumadım bu mama hakkında. Ama kediciğiniz hassassa öncelikle Farmina'dan testerlarını isteyebilirsiniz bu serinin.

Dobbyko

@Aliye87 teşekkür ederim. O zaman tester rica edip geçiş yaparim. En içime sinen kinoa serisi oldu açıkçası diğer N&D ürünlerinin değerleri fazlaca yüksek ama bu seri daha iyi bende acana ya da orijen- n&d rotasyonu yaparım olmadı 🤗

Aliye87

Sevgili @Dobbyko harika olur gerçekten... Kedilerimiz için de uzun vadede en güzel yatırımlardan biri olur N&D Quinoa serisi...🤩🐾 Tester gönderiyorlar. Instagram'dan yazabilirsiniz 🥰

Dobbyko

@Aliye87 çok teşekkür ederim 😻🐾❤️