5 Aylık Kedi

bellaarthi

arkadaşlar bahçede yeni doğan kediyi 5 aydır büyüttüm besledim ve bana alıştı sürekli yanında istiyor beni şuan 5 aylık oldu ve evime girmeye çalışıyor onu tamamen eve alsam sahiplensem zorlanır mıyım

18 CEVAP

Dobbyko

O zaman kesinlikle eve alın hemen alışır dışarısı çok soğuk ve başına ne geleceği belli değil. İnanın çok mutlu olursunuz siz de o da. Kokunuza, sesinize alışkın zaten. İlk haftalar kanepe altlarına saklanır belki ama sonra sizinle bir kere uyuyunca hayatınızın en doğru kararlarından birini verdiğinizi anlayacaksınız zaten 😻❤️

edadnmzr

İster sizi zaten tanıyor. Alışma süresi 10 gün oluyor genelde. Maddi imkanınız da varmış. Dışarısı artık güvenli değil sahiplenirseniz ona çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz ❤️

edadnmzr

Bu arada eve aldıktan sonra kesinlikle dışarı çıkarmayın eve alışsın. Benim kedim de 3 aylığına kadar sokaktaydı ben sahiplendikten sonra hiç çıkarmadım bir hevesle tasma almıştım 6 aylıkken kedime. O 3 ayda benimle kaldığı zamanda eve o kadar alışmış ki dışarıdan çok korktu evimize koştu. Bazı kişiler hem dışarı çıksın hem evde olsun diyor size bir örnek olması için yazdım. Dışarıda virüs kapabilir araba çarpabilir kötü insanların şiddetine maruz kalabilir her türlü şey olabilir.

hannnngggg

iyi düşünün derim sadece aşı ve mama ile bitmiyor maalesef ani bir şekilde hastalanabiliyorlar veteriner ziyaretleri oldukça pahalı bir kez ev sıcaklığı verince bir daha sokağa donmesi üzücü olur ani bir kararla almayın evinize camlara balkona kedi filesi yaptırmalısınız zamanı gelince sağlığı icin kısırlastırmalısınız sadece mama ve yatacak yer vermek yeterli değil her zaman güzel yanlarını degil negatif yanlarını zor kısımları söylüyorum cunku bu bir sorumluluk büyük sorumluluk, agresif bir yorum olarak algılamayın asla, olması gerekenleri söylüyorum bir karma aşı 200 tl olmuş yani kaliteli mama fiyatları da ortada şu dönemde herkes kedisini terk etmeye başladığı icin üzülüyorum en güzel kararı siz kendiniz verirsiniz hic konuşamayan derdini anlatamayan büyümeyen bir bebeğiniz oluyor insan yavrusundan hiç bir farkı olmuyor değer verdiğiniz eşyaları tırmalayabilir istemediğiniz durumlar gelişebilir ortalıga iseyebilir yaklaşık ortalama 16 -20 senelik bir yaşam söz konusu siz beslerseniz yiyecek siz kumunu temizlerseniz girecek siz varsanız yaşamını idame ettirecek gibi hakkınızda hayırlısı olsun bir canla yasamak bambaşka bir his saf sevgi tarif edilemez bir duygu

Maddi imkanınız varsa ilk olarak iç dış parazit iğnesi ve karma aşı yaptırın. Eve almasanız bile kediye büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Çünkü dışarda her an enfeksiyon kapıp ölme riskiyle karşı karşıya. Zorlanıp zorlanmayacağınız sizin-ailenizin maddi durumu ve anlayışıyla ilgili. Burdan kimse bilemez ne olacağını.

Dobbyko

Kesinlikle maddiyatla alakalı bir durum. Sadece mama kum aşı masrafı olarak düşünmeyin. Olmadık zamanda hastalanıp maddi olarak zorlayabiliyorlar. Bahçede bakmışsınız zaten kediye bakacak merhamet ve sevginiz bolca vardır asil zorlayacak kısım maddi kısım. Ama almasaniz da sokakta hastalanma yaralanma Allah korusun ölme riski var. Eve alıp her ay belli bir miktar hastalanma olasılığına karşı maddi bir birikim yaparsınız en olmadı.😻

bellaarthi

maddi imkanım yeterli bakmak için elbette ama burda kedinin psikolojisi de önemli ya istemezse mutsuz olursa gitmek isterse sokağa da alışkın ya alırım bir de evde mutsuz olur depresyona girer

Anonymus297519

Kapın yavruyu 💕 size de alışmış maddi gücünüz varsa sahiplenin derim. 💃🏻

KizimMia

Bakabileceginize gercekten inaniyorsaniz alin derim gercekten mutluluk veriyorlar evin nesesi sesi oluyorlar ayni bebek gibiler sizinle uyuyup uyanirlar benimle uyumasini cok seviyorum birde benimle kalkiyor :)

bellaarthi

aslında bize birkaç kez geldi ama öyle tehlikeli hareketler yapmıyor kedi dişi ve uysal zaten ama nolur nolmaz taktırıcam en kısa zamanda 🐰

Eve girmeye çalıştığına göre gayet istekli sizle yaşamaya bence artık ev arkadaşı olmalısınız 😊

mrvcbcgl

Canım mutlaka balkonuna sineklik taktir kediler camlara cikmayi çok severler balkonuna da öyle yada gözünün onunden ayırma pencere cam acma diyemem sonuçta ama sineklik taktir canim durumun iyi olunca

mrvcbcgl

Alışınca coşacak oynayacak her kedi oyledir canim evet taktir 🤭 umarim herşey sizin icin guzel olur

bellaarthi

çok teşekkürler güzel yorumlarınız için arkadaşlar 😻😽

bellaarthi

bugün alıcam eve dün binadaki herkesin kapısına gidip miyavlamış ev ortamı istiyor sanırım 3.kat evimiz korkuyorum düşer diye balkondan ama bakalım