Kısırlaştırmaktan Korkuyorum

e234567

yarın kedimi kısırlaştırmaya götüreceğim :< herhangi bir sorunu yok ama korkuyorum. gaz anestezi yoktu aradığım yerlerde o yüzden katı olacak. biyokimya tahlili 600 dendiği için onu da yaptıramam ne yazık ki. bir veteriner iğneli uyandırmayı desteklemediğini belirtti böbrekleri yoruyormuş. o yüzden kendisi ne zaman uyanırsa uyansın diye düşündüm ama zaten paranoyak olduğum için bir şey olursa ağır gelirse uyanamazsa diye stresleniyorum. annemler de zaten yaptırma taraftarı olmadığı için şartlar böyleyken ne yapmam gerektiğini sorguluyorum

10 CEVAP

Gimlihanim

Korkunun bir faydası olmuyor malesef. Bir şekilde güçlü durup yaptırmalısınız. Biz de çok korkmuştuk nasıl olacak diye. Bizim kızımız engelli bir kedi bir de. Haliyle bizde de ameliyat sonrası dikişler ne olacak korkusu vardı. Ama bir şekilde atlatılıyor. İçinizi ferah tutun lütfen. Şimdiden çok geçmiş olsun. Sorunsuz bir süreç olur umarım 🙏🏻😊

NorthNight

Yaşadığınız stres çok doğal, ama bir kaç günde gelip geçiyor hepsi. Hekiminize güvenmeniz yeterli. Bir de benim tavsiyem çok fazla olumsuz tecrübelere odaklanmayın. Kötüyü çağırmak gibi oluyor. İyi düşünün, iyi geçsin.

Dobbyko

Bizim hekimimiz de uyandırma iğnesi kullandı hekimim uyandı gelip alabilirsiniz diye aradı gittiğimde gayet uyanıktı. Uyandırma iğnesi dediğimiz şey vücudundaki anesteziyi nötrluyormus ve anesteziyi atmış oluyor bir bakıma hekimimiz öyle anlatmıştı bana. Hiç korkmayın gerçekten hekimler ayda kaç tane operasyona giriyor böyle. Bizde tahlil yaptırmadık biz de hekim de gerek duymadık. Tabiki yapılsa çok daha iyi ama bence o kadar da gerekli değil. Hekiminize güveniyorsanız sakin kalın her şey bitince boşuna paniklemisim diyeceksiniz. 🤗

dogakaradag

veteriner tecrübeli ve güvenilir bir veterinerse bence korkmayın, o gerekeni yapar. ben şimdi tam emin olamadım ama büyük ihtimalle biz iğnesiz yaptırdık. iğneli-iğnesiz olayından şimdi haberim oldu valla. veterineri çok araştırıp seçince direkt güvendim ben :’) sormadım hiç

Mia2021

Bu konuda bende çok tedirginim . Bazen veteriner hekimlerden gerçekten korkuyorum. Biz bir veteriner bulduk sonunda düzgün denilen sözde böyle bi yerde bı antibiyotik ilacı bile 2 dj muayeneyle 260 TL vuruyor saçma saçma mamalar öneriyor. Gerçekten eve ebisiler yapabilirim diyorum gerek yok diyor normalde yumurta falan vermem gerekiyor ben veriyorum yumurta ve haşlanmış tavuk kefir eşim çok seviyor arada ona da çok az bi kasikla veriyorum ayda 1 defa kızıyor beyfendi gerçekten korkuyorum cocgumu bide Kisirlastirmamizi önermiyor. Bağışıklığı düşük bir hayvan olduğu için kisirlastirdiktan sonra bağışıklık daha çok düşebilir dedi 1 yasindan önce kısırlaştırmayi doğru bulmuyor

e234567

uyandırma iğnesi kullanmalı mıyım sizce?

e234567

hekimi hiç tanımıyorum. iğnesiz sıkıntı olur mu peki?

e234567

buradan birisi önerdi, iki kedisini de orada yaptırmış. maalesef hekime göre değil de önerilen veterinerleri arayıp en ucuzuna yöneldim 🥲 iğnelisi için de kırk liram eksik kalıyor zaten ama illa ki yaptırmalısın diyenle karşılaşsaydım annemden borç isteyecektim. siz de iğnesiz yaptırdıysanız içim daha da rahatladı

e234567

bağışıklığının düşük olduğundan eminseniz biyokimya testi baktırın bi ama o da 400/600

hannnngggg

gaz anestezi ile katı aneztezi arasında cok fazla bir fark yok anestezi anestezidir gaz olanda vücuda salınımını bir cihazdan kontrol ediyor ve maaliyetli bir cihaz her klinikte bulunmuyor veteriner arkadaşım söylemişti dedi ki gaz anesteziye sen neden bu kadar taktın cok mu paran var genelde zenginler yaptırır djjdkd halbuki katı ile gaz arasında en azından benim bulunduğum şehirde dağlar kadar bir fiyat farkı yoktu yani anestezi kısmı o kadar önemli değil ikisi de aynı şey vücuda giriyor sonuçta, daha sonra kan testini ben önemli buluyorum bir aksaklık varsa işlem ertelenebilir yapılsa iyi olurdu, iğneli uyandırma nedir ilk defa duydum bana normal gelmedi kendi kendine ne zaman uyanırsa uyansın kendi uyansın isterdim heralde vücuduna ekstra uyanması icin ek bir salınım yapmaya gerek var mı sanmıyorum korktuğunuz kadar zor bir işlem süreç degil o kadar çabuk iyileşiyorlar ki bu muydu ya diyorsunuz şimdiden cok geçmiş olsun kediniz ile beraber saglıklı mutlu uzun bir yaşam dilerim 💐