Aile 2.Kediye Nasil İkna Edilir/

Viomann

Sokakta bir tekir var,adini mia koydum cok guzel,beni ne zaman gorse yanima gelip gitmeme izin vermiyor.Belliki terkedilmis.Bende sahiplenmek istiyorum.Ancak mia hep hapsuruyor,bulasici bir hastaligi yoksa

9 CEVAP

KedimVar

Sahiplenmek için sokakta yaşam mücadelesi veren kedileri ailenize anlatın. Nasıl soğuktan donup öldüklerimi, çöpten yemek yediklerini, dövüldüklerini, susuz kaldıklarını vs. Kedinizle anlaşırlar diye tahmin ediyorum. Çünkü kediniz yavru diğer kedi de yavruysa alışmaları kısa sürer. Bir de eğer izin alırsanız sahiplenmeden önce vet e kontrole götürün.

Viomann

Nasil ikna ederim?

SelinTuksal

ya kedinizle anlaşamazsa?

mia1598

benimde suan 1 kedim var. dışarıda besledifim 4 kediden biri biraz zayıf ve korkak .hem insanlardan hem de diğer kedilerden kaçıyor. bir gün ona mama veriken baska bir kedi geldi ona da mama verdim sevdim. herkesten kaçan kedi yavaş yavaş yanıma geldim kendini sürdü. bende yavaşça sevdim ama ilk dokundugumda arkasina bakmadan kaçtı sonra tekrar geldi tekrar sevdim. ve suan beni gördüğünde yedigi mamayi birakip yanima geliyor. eve almayi cok istedim fakata seneye ablamin sahiplendigi iki kedi evimize gelecek. ailemizi 3 kediye zor ikna ettik 4. kediyi asla kabul etmezler. bu yuzden ben sokakta besliyorum. sende sokakta mamasini suyunu hergün ver arada yas mama falan da ver.kışın kedi evi yapip koy güzel bir yere . dger ailen ikna olmuyorsa bunlari yapabilirsin

mia1598

eger aileni eve almak için ikna etmeyi istiyosan da
kedilerin evde tek kedi olmasinin yanlis olduğunu okudum
biz her ne kadar ilgilensek de bir kedi arkadasa ihtiyaci var diyebilirsin

mia1598

hapsuruyorsa da veteriner hekime götürün eve almadan önce kedi gribi tarzi bir hastalığı varsa evdeki kedinize bulaşabilir

SelinTuksal

evet kesinlikle kedimvar a katılıyorum :)) -gerçi ben ilk aldığımda götürmedim vet e ama- :))

Viomann

https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/56301-dunyanin-en-zeki-kedisi-yuva-ariyor Bir ilan actim lutfen heryerde paylasin birkac dakinanizi ayirip..Az once onun basina gelebilecekleri dusunerek hungur hungur agladim,umarim yuva bulur..

Viomann

Bu arada sozlesmeli verecegim..2 adet sozlesme yapacagim eger sahiplendirirsem,o benim icin Tashamdan sonra en degerli hayvan..