Kedimin Boğazında Şişlik

arkadaşlar merhaba kedimin boğazında boynunun altında bir şişlik hissettim dışarıdan görünüşte bir şey yok ama dokununca gırtlağı ya da sanki adem elması varmış gibi geliyor bu her kedide var mı aceba yoksa apse olabilir mi

2 CEVAP

Diş değiştirme dönemindeyse olabilir. Lenf bezleri de şişmiş olabilir. Ramsesin de şişmişti biraz diş değiştirme döneninde ben de korktum veteriner az şişlik bar dişlerinden dolayı dedi.

Mutlaka vete götürün, lenf beziyse şişip patlayabiliyor. Eğer lenf bezi apse yapmışsa mutlaka antibiyotik kullanmalı. Bizim bir kedide patlamıştı gırtlağı delindi diye ödüm koptu, iyileşmesi çok zor oldu uzun süre boyunlukla dolaştı ama iyileşti. Ama siz severken hafif elinize geldiyse, gözle görülür bir değişim yoksa normal lenf bezi elinize gelmiştir. Öyle hafif ele gelmesi normal. Burdan net konuşmak mümkün değil.