İç Parazit İğne/Hap Sorunu

Asiyeye

Merhaba ,kedim üç kilo. Daha öncesinde hep hapla uygulama yapılmıştı. Ama geçen sefer kardeşim götürdüğünde iğne yapmışlar. Sebebini sorduğumda ise belli kiloda hap yutması zor olduğu için iğne yapıyoruz dendi. Bunum gerçeklik payı var mıdır? 3 kilo ve üstü olup hapla parazit uygulaması yapan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim. İğnenin iyi olmadığını okumuştum. Korktum

10 CEVAP

mrvcbcgl

Korkmaniza gerek yok igne bir sorun çıkarmaz ki ben hap tercih ettim bütçe acisindan

Warriorsans

Kedim 3,75 kg hap yutturuyoruz. Bana saçma geldi kilo olayı ama bilemem tabi. Yinede korkmanıza gerek yok iğneden sorun olmaz

mrvcbcgl

3.5 kilo kedime hap icirdim kullanma talimatını öğrendim veterinerden hala hap iciriyorum.hapla alakasi yokkk

hannnngggg

bunun bir sıralaması vardı kuvvetli olandan en hafifine doğru enjeksiyon iğne hap diye miydi tam hatırlamıyorum ama yanlış olabilir o şekilde gidiyor kilosuyla hap veya iğne yapılmasının bi alakasını anlayamadım tam ama şöyle bazı parazit haplarında kilosuna göre hapı kırıyorsun bölerek veriyorsun ya da bütün olarak yutturuyorsun öyle de olabiliyor iğneden korkmanıza da gerek yok hepsi aynı işlevi görüyor

mrvcbcgl

Evet canim bazen 2 3 gun 1 hap yutturuyorsun kilosuyla alakalı hap yutturma biçimiydi yavruysa 2 ye kırıp veriyorsun falan her markanın kullanım sekli var yasina ve kilosuna gore dogru biliyorsun

edadnmzr

Benim kedim 5.5 kilo caniverm hap içiriliyor veterinerde. Benimkine iğne yapılmalı asıl o zaman 😂 iç parazitin iğne ve hap yolu var ama kiloyla alakası yok tercih meselesi bence.

Asiyeye

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Ben de hapla devam etsin istiyorum. İğnenin sürekli olunca sıkıntı olabileceğini okumuştum bir yerde. Emin değilim Ama veterinerin bu cevabı şaşırttı. Evde kendisi bu uygulamayı yapan var mı? 11 aylık 3 kilo kedim.

duman_cat_world

Ben iğne yaptırdım bir dönem, sonra iç dış parazit ikisini beraber damla olarak yaptırdım..bir sorun olmaz🙏

gizemesersoy

sakıncası olacağını sanmıyorum veterinerler daha iyi bilir. içinizin rahat etmesini isterseniz broadline damla var iç dış parazite karşı da korur, hap da değil iğne de ama pahalı oluyor valla.

İğne fiyatı daha fazla, halbuki etken maddeleri geniş olan bir hapla da tedavi mümkün. İğne veteriner için daha uygun kediniz için bir şey değişmiyor. Hapla da çok güzel kurt döküyor kediler. 3 kilo üzerini de uydurmuş. Zaten ergen bir kedi mimimum 3 kilo olur. Bu durumda sadece bebeklere hap verilir gibi saçma bir sonuç ortaya çıkar.