Kedim Heryeri Kaka Yapiyor

Hande866

Arkadaslar merhaba 4.5 aylik siyam kedim var kakasini cisini kuma yapiyor ama kalan zeytin gibi veya mercimek gibi olani yalayarak eve atiyor cogu zaman farketmeyip basiyoruz heryeri temizliyorum cinsi siyam kedisi bu arada yani surekli kaka sorunu yasiyoruz ne yapmaliyim 3 4 gundur de sacimi yutuyor poposunda kaka takili kaliyor onu da evin icinde buluyorum esim de biktim kakasindan diyor heryer kaka oluyor ne yapmaliyim ne onerirsiniz

5 CEVAP

Kabızlık var bence, balkabağını tavuk suyuyla haşlayıp yedirmeyi deneyin. Biraz da zeytinyağı dökün. Maması yaramıyor olabilir. Saç yutmasını ilk kez duydum. Bilerek mi yiyor? Siyam kedileri genetik yatkınlık nedeniyle sindirim problemi yaşayabilirler. Malt veriyor musunuz?

Hande866

Soyle soyleyim size kakasini az evvel halidan aldim poposundan düşmüyor yani onu da eve yalayarak atiyor kakayi aldim hic bulasma olmadi haliya dediginiz gibi kabizlik var sanirim malt gimcat soft extra veriyorum dediginizi deneyecegim cok tesekkur ederim bu arada mamasi nd kitten narli tavuklu

izmirle

Yaş mamada verebilirsiniz

sundowndread

Normal değil illaki bir sıkıntısı var kaka kıvamından kaynaklı. Yoksa hiçbir kedide keyfi olarak böyle bir durum olmaz. Benim kedim mamasından dolayı bir müddet böyle bir şey yaşadı. Ama mamasını değiştirince bir sorun kalmadı. Belki mamasında sorun vardır bir ara değiştirmeyi deneyin ve vitaminlerini eksik etmeyin hiçbiri işe yaramazsa veterinere danışın

bellaarthi

probiyotik mamalar var kefir de verebilirsiniz gerçi az miktarda