Kedimde İdrar Yolu Problemi Çıktı . Böyle Bir Durumda Nasıl Bir Tedavi Uygulanıyor ?

omurcamgoz

Kedimde idrar yolu problemi çıktı. Tahlil yapıldı ve idrarda kristalleşme buldu veterinerimiz . Mamamızı değiştirdik. Ancak bu durum sürekli tekrarlanmaya başladı . Böyle bir durumda olan var mı ? ve çözüm olarak neler yapıyorsunuz . Öğrendiğime göre kedilerin idrarlarının asitik olması gerekiyormuş . Veteriner bize C vitamini kullanmamızı tavsiye etti . C vitamını kullanıyoruz da ama bıraktığımızda aynı sorunu tekrar yaşıyoruz :(

2 CEVAP

gizemesersoy

urinary veteriner formülü mamalardan kullanılıyor diye biliyorum. veteriner buna gerek görmediyse brit carein ya da sanabellenin urinary mamalarından verebilirsiniz. her kediye her mama aynı etki etmiyor ama brit care ağır kokan bir mama, bir çok kediye iyi gelirken benim oğlanı ishal ediyor. kesinlikle bünyeden bünyeye değişir. nasıl belirtiler çıktı da anladınız acaba çok geçmiş olsun

x_queen

Benim oğlum 1 yaşındayken ilk kez oldu bu durum 2 paket virbac ürinery kullandık yanında da bi kapsül vermişti(adını hatırlamıyorum) sonra normal kısır mamasına devam ettik. Aşağı yukarı 10 ay sonra falan şikayetimiz tekrarlandı ve tekrar ürinery mama ve chosen family urinary (C vitamini) şurup verdi. Şu anda şurubu kullanıyorum 60 ml 2 ayda bitecek sonra USG kontrolümüz var. Ama sanırım mamayı uzun süre kullanmamız gerekebilirmiş 🥺 1,5 kg mı 185 tl çok ta pahalı 🥺