Kedimdeki Bu Yara Mantar Mı?

1 hafta once bunun biraz yaninda ayni sekilde bi yara cikmisti veterinere gosterdigimizde kasiyarak kendisi yapmis diyerek batikon surmustu. O iyilesti ama simdi de bu cikti. Yine kendisi mi yapmistir? Mantar olmasindan endiseleniyorum. Baska bir yerinde yok. Mantarsa nerden kapmis olabilir? Disari cikan bi kedi degil evdeki kimsede de mantar sorunu yok. Bilgilendirebilir misiniz?

5 CEVAP

e234567

hayır

edadnmzr

Enjeksiyon yarasına benziyor. Mantara göre çok açık bir yara bu eti kalkmış gibi duruyor. Kuzenimin kedisinin de böyle yarası olmuştu. Veterinerini değiştirdi enjeksiyon yarası demişler. O yara geçti ama tüy çıkmadı tekrar 🥺

6 gun once cip takilmisti acaba onun yuzunden olabilir mi? enjeksiyon yarasi diyince aklima sadece bu geldi. ama cipi kaburga kemiklerinin arasina yapmislardi yer acisindan pek uyusmuyor. fotografta gercekten eti kalkmis gibi gozukmus ama oyle degil. cok tesekkurler cevabiniz icin 🙏🏻

Renklipati

Çok geçmiş olsun,ben mantara değilde alerjiye benzettim bazan mama kaynaklı olabiliyor ve kaşıyıncada böyle açık yara haline geliyor. Elinizde varsa dr animol ile dezenfekte edin batikom sürün..
Ayrıca mantar ille birinden yada dışarı çıkması sonucu olmuyor, kedinin bağışıklığı düştüğü anda bile çıkan illet bir rahatsızlık..siz gözlemleyin farklı yerinde de olacakmı yayılma durumu olursa mantar olasılığı da olur..yada dediğim gibi alerjik gözüküyor

Sağlıklı kedide böyle bir sorun olmaz. Sağlıklı kedi bu şekilde yara olacak kadar kaşımaz. Veteriner batikon sürüp göndereceğine yaranın asıl nedenini bulmalıydı. Bulamıyorsa farklı vete danışın.